Macbeth pdf indir

tarafından
4
Macbeth pdf indir

Uyanın! Uyanın! Felaket çanını çalın! Cinayet ve ihanet!
 
Glamis Beyi Macbeth savaştan zaferle dönerken üç cadı tarafından karşılanır. Onu sadece Glamis Beyi olarak değil, aynı zamanda Cawdor Beyi ve geleceğin kralı diye selamlayan cadıların bu tuhaf kehanetlerle dolu sözlerine anlam veremeyen Macbeth, kısa süre sonra Kral Duncan tarafından kendisine gerçekten de Cawdor Beyi unvanı verildiğini öğrenince, krallık tahtını arzulamaya başlar. Elbette bu arzu, beraberinde ihanet ile cinayeti de getirecek, taht sevdası muzaffer bir askerin hayatına gölge düşürecektir.
 
Ölümün taklitçisi bu rahat uykuyu atın üzerinizden, Gelin de ölümün kendisine bakın!
 
İngilizcenin en büyük yazarı William Shakespeare’in unutulmaz yapıtı Macbeth, ilk kez 1606’da sahnelendi. Yazarın en kısa tragedyası olan bu eser, ihtirasların ne denli ölümcül, iktidar arzusunun ne kadar yok edici olabileceğini anlatırken, insanın içindeki karanlığın nasıl şekillendiğini adım adım resmediyor
 
Mezarlarınızdan hortlak gibi yükselip ruh gibi yürüyün Bu dehşeti anlamak için!
 

Macbeth isimli 168 sayfadan oluşan kitap ; William Shakespeare tarafından yazılmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 14.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kazanırsak Kaybederi̇z 2 : Yazıyor… (Cep Boy) pdf indir başlıklı makalemizde Kazanırsak Kaybederi̇z 2 : Yazıyor… (Cep Boy) indir, Kazanırsak Kaybederi̇z 2 : Yazıyor… (Cep Boy) oku ve Kazanırsak Kaybederi̇z 2 : Yazıyor… (Cep Boy) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Macbeth pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.