Madama Butterfly Opera Klasikleri: 09 pdf indir

tarafından
3
Madama Butterfly  Opera Klasikleri: 09 pdf indir

Kaçınılmaz sona doğru ilerleyen genç bir kadının reddedilişinin büyük trajedisi… Madama Butterfly, kültürlerin çarpıştığı, oryantalist bakışla doğuyu küçümsemenin zirvede olduğu bir devrin yüce ağıtı. Giacomo Puccini, John Luther Long’un aynı adlı tiyatro eserinin opera haklarını almak için hatırı sayılır bir mücadele verir ve mükemmeliyetçi tutumuyla doğu ezgileri üzerine inşa ettiği bu opera ile tarihin en güçlü eserlerinden birini hayata getirir.

Butterfly, Doğu ile Batı’nın çatışmasını vurgulayan nadide eserlerden biri olarak bugüne kadar etkisini hiç kaybetmemiştir. Puccini’nin en etkileyici eserlerinden olan bu eser, ilk gösteriminde önce fiyasko olması beklenirken gönüllere taht kurmayı başarmıştır. Pek çoğumuzun gönlünü kazanan Butterfly karakteri, Puccini’nin de en sevdiği kadın karakter olmuştur. Boş umutlarla beslenen masum bir ruhun değişimi ve çöküşünün simgesi olarak dehalardan bizlere miras kalan Madama Butterfly’ı Türkçeye kazandırmanın gururuyla…
Keyifli okumalar dileriz.

Opera klasikleri dizisi, libretto külliyatına odaklanmaktadır. Eserlere bir zamandizini, önsöz ve sinopsis ile açılış yapıyoruz; librettonun özgün dili ile birlikte Türkçe çevirisini okurlarımıza sunuyor, bilgilendirici dipnotlar eşliğinde her kesimden müziksevere hitap etmeyi amaçlıyoruz.

Fihrist olarak, opera metinlerini Türkçeye kazandırmaktan ve bütüncül bir bilinç ile okurumuza sunmaktan onur duyuyoruz.
 

Madama Butterfly Opera Klasikleri: 09 isimli 124 sayfadan oluşan kitap ; Giacomo Puccini tarafından yazılmış ve FİHRİST KİTAP yayınevinin 03.04.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Madama Butterfly Opera Klasikleri: 09 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.