Makineler ve Çeviri: Alpac Raporuna Retrospektif Bir Bakış pdf indir

tarafından
8
Makineler ve Çeviri: Alpac Raporuna Retrospektif Bir Bakış pdf indir

Bu kitap okuyucuya makine çevirisi ve genel olarak çeviri alanında önemli yeri bulunan ALPAC raporunun bir özet-analizini sunmayı amaçlamaktadır. Günümüzde hemen herkesin aşina olduğu ve bilerek veya bilmeyerek kullanımında olan makine çevirisinin gelişimine sekte vurmuş bu raporun yazıldığı zaman ele aldığı ve bugün hala geçerliliğini koruyan kimi unsurların güncel örnek ve raporlarla paralellikler kurularak verilmesi ana çerçeveyi oluşturmaktadır. Çeviri tarihi içerisindeki yeri kimi zaman unutulan, kimi zaman kısaca anımsanıp bir not halinde verilen bu dönem ve etkilerinin daha kapsamlıca kavranması, günümüz çeviri gelişimlerinin daha derinlikli olarak anlaşılmasına olanak sağlayacaktır. Raporda bahsedilen kalite, maliyet, çevirmenlerin istihdam durumu ve çeviri teknoloji ilişkisine göz atmak konunun meraklılarına olduğu kadar genel anlamda çeviri tarihine ilgi duyanlar için de keyifli olacaktır.
 

Makineler ve Çeviri: Alpac Raporuna Retrospektif Bir Bakış isimli 90 sayfadan oluşan kitap ; Selçuk Eryatmaz tarafından yazılmış ve KRİTER BASIM YAYIN DAĞITIM yayınevinin 11.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Üstad Ali Ulvi Kurucu Hatıralar 1 pdf indir başlıklı makalemizde Üstad Ali Ulvi Kurucu Hatıralar 1 indir, Üstad Ali Ulvi Kurucu Hatıralar 1 oku ve Üstad Ali Ulvi Kurucu Hatıralar 1 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Makineler ve Çeviri: Alpac Raporuna Retrospektif Bir Bakış pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.