Malte Laurids Brigge’nin Notları pdf indir

tarafından
3
Malte Laurids Brigge’nin Notları pdf indir

Malte Laurids Brigge’nin Notları hem büyük bir şairin iç dünyasına yolculuk, hem derinlikli edebiyat.
 
Malte Laurids Brigge’nin Notları, her ne kadar kendisi “düzyazı” demeyi tercih etse de, Rilke’nin tek romanı. Modern şiirin büyük ustası bir tür günlük gibi kurguladığı romanında okurunu varoluşun dehlizlerinde karmaşık bir yolculuğa çağırıyor. Genç şair Malte’nin çocukluğuyla, ailesiyle, Paris’le, modern dünyayla, sanatla, aşkla, Tanrı’yla ve ölümle giriştiği hesaplaşma ve yüzleşmeler edebiyat tarihinin önde gelen metinlerinden birini, Alman edebiyatında 19. yüzyıl realist romanından kopuşun ilk ürününü ortaya çıkarıyor. Rilke’nin şiirsel, zaman zaman bilinçakışı tekniğine kayan, en ufak izlenimle tetiklenen kalemi, derinlikli ve tamamen kendine özgü, otobiyografik nitelikler de taşıyan bir kitap ortaya çıkarıyor.
“Rilke, dünyadaki tüm insanlar içinde en duyarlı, en ruh dolu olanıydı.” Paul Valéry
“Bugün biz Almanya’da şair dediğimiz zaman hâlâ onu [Rilke’yi] düşünmekteyiz…” Stefan Zweıg
 

Malte Laurids Brigge’nin Notları isimli 180 sayfadan oluşan kitap ; Rainer Maria Rilke tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 19.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Temurkapı’nın Gizemi (Kutay’ın Maceraları) pdf indir başlıklı makalemizde Temurkapı’nın Gizemi (Kutay’ın Maceraları) indir, Temurkapı’nın Gizemi (Kutay’ın Maceraları) oku ve Temurkapı’nın Gizemi (Kutay’ın Maceraları) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Malte Laurids Brigge’nin Notları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.