Mamak Mahpushanesi pdf indir

tarafından
17
Mamak Mahpushanesi pdf indir

Mamak Mahpushanesi, adından da anlaşılacağı üzere bir hapishane romanı. Yazar Remzi Çayır, bizzat kendisinin de içinde bulunduğu, tanıklık ettiği bir dönemi, 12 Eylül askerî darbesi sonrası Mamak Askerî Cezaevi’nde yaşananları roman hâline getirmiş. Yakın tarihimize dönüp baktığımızda, neredeyse her on yılda bir darbelerle kesintiye uğratılan siyasal ve toplumsal hayatımız, bugün için kimlerine pek de bir şey ilham etmeyebilir, kimleri için de o günleri yok saymak gerçek bir millî refleks hâlini almış olabilir. Ama yine de biz biz olalım o günleri idrakimize nakşetmeden geçmeyelim diyorsanız; dünyaya bakışı, siyasal kimliği, dinî inancı her ne olursa olsun, temelde “insan” olma ve “insan” kalma mücadelesinin verildiği o zamanlar bir daha yaşanmasın diye üzerinize düşeni yapmak istiyorsanız bu eseri okuyarak bir başlangıç yapabilirsiniz.
 
 

Mamak Mahpushanesi isimli 427 sayfadan oluşan kitap ; Remzi Çayır tarafından yazılmış ve ALTINORDU YAYINLARI yayınevinin 04.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Asya pdf indir başlıklı makalemizde Asya indir, Asya oku ve Asya pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mamak Mahpushanesi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.