Maraş Maraş Derler, Bu Nasıl Maraş pdf indir

tarafından
6
Maraş Maraş Derler, Bu Nasıl Maraş pdf indir

Benim Maraş’taki hakimlik görevim nedeniyle, aynı yerde 19-26/Aralık/1978 günleri arasında cereyan eden son derece feci, feci olduğu kadar kanlı/acımasız, inanılmaz olayların, korkunç katliamın inceden inceye düşünülüp uygulandığı, aklı başında olan her insanın, önceden hazırlanıp/düzenlendiğini derhal anlayabileceği bir olaylar zinciridir. Bunun için önce bir Maraş şehri haritasında Alevilerin oturdukları mahalleler/semtler evler, kezâ onların iş yerleri bir bir saptanıp bu haritaya işlenmiş izlenimini vermektedir ki, bu kesin. Aslında bütün bunların Maraş’ı çok iyi bilip/sokak sokak, ev ev tanıyan sağcı bir örgütün çalışması olduğu gün gibi açık ve belli. Bir başka anlatımla, anılan tarihlerde gerçekleştirilen bu olaylar zincirinin önceden bu işleri yapan/yaptıranların, deneyimli, eli kalem tutan zekâlarca soğukkanlılıkla düşünülerek hazırlanıp planlanmış, bir tertip olduğu da kuşkusuzdur. Bu olayların hiç biri tesadüf/rastlantı olamaz, zaten değil de. Sözün kısası bu olayların üzerinde uzun uzun düşünülüp hazırlandığı,sonra da şehirdeki belli sağcı bir grup tarafından, bir savaş stratejisi uygular gibi uygulandığı doğrudur. Bunu kimse yadsıyamaz. Kaldı ki, olayları önceden planlayıp uygulayan sağcı grup, olaylara olup bittikten sonra dur mu dedi, hayır, öyle bir görüntü yok.
Soğukkanlı düşündükçe bu olgunun daha çok ortaya çıkan, uygulanan seri planlardan oluştuğu kesin. Ben döne döne bunu düşünüp/anlatmak istiyorum.
 

Maraş Maraş Derler, Bu Nasıl Maraş isimli 232 sayfadan oluşan kitap ; İsmail Özmen tarafından yazılmış ve MBG YAYINLARI yayınevinin 24.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Rüzgargülü pdf indir başlıklı makalemizde Rüzgargülü indir, Rüzgargülü oku ve Rüzgargülü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Maraş Maraş Derler, Bu Nasıl Maraş pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.