Mavi 55 pdf indir

tarafından
4
Mavi 55 pdf indir

Kendi şarkını söylersen, tüm engelleri aşabilirsin!
 
Ödüllü Amerikalı yazar Lynne Kelly, Türkçe’ye çevrilen ilk romanında, mesafelerin aşılabilir olduğunu, sevginin sınır tanımazlığını duyumsatıyor. Okuru, kendine özgü şarkısıyla okyanusta tek başına yaşamak zorunda kalan balina Mavi 55’in hüznüne ortak ediyor ve onun sesini izleyen sağır bir çocuğun peşinden sürüklüyor. Pes etmeyen inatçı kızın sıcacık hikâyesi, farklılıkların mükemmelliğini her yaştan okura hatırlatıyor. Okyanusun derinliklerinden, Alaska buzullarından, bazen bir radyodan, bazen de bir sınıftan umut dolu bir  cümle yükseliyor: Ses yeterince güçlüyse tüm engelleri aşabilir!
 
İşitme engelli Iris’in sessiz dünyasındaki tek mutluluğu, dinleyemediği radyoları tamir etmektir. İletişim kuramadığı arkadaşları yetmezmiş gibi, ailesinin de onu anlamadığını düşündükçe yalnızlığı derinleşir. Okyanusta yapayalnız gezindiğini öğrendiği balinadan çok etkilenir. Sesinin frekansı farklı olduğu için sürüsü tarafından terk edildiği halde şarkılar söylemeyi sürdüren Mavi 55, onu çağırmaktadır adeta. Bu özel balinayı bulmayı aklına koyan Iris, uzun bir deniz yolculuğuna çıkmak için anneannesinden yardım alır…
 

Mavi 55 isimli 280 sayfadan oluşan kitap ; Lynne Kelly tarafından yazılmış ve GÜNIŞIĞI KİTAPLIĞI yayınevinin 20.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Mihin Lugal Yaşamın Öğrettikleri pdf indir başlıklı makalemizde Mihin Lugal Yaşamın Öğrettikleri indir, Mihin Lugal Yaşamın Öğrettikleri oku ve Mihin Lugal Yaşamın Öğrettikleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mavi 55 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.