Mavi Işık 2 pdf indir

tarafından
7
Mavi Işık 2 pdf indir

“Mavi Işık 1, 2, 3” otizm spektrum bozukluğuna sahip yani OSB’li çocukların yaşayışları üzerine hazırlamış olduğum çok değerli bir şiir kitabı serimdir. Bu kitap serimiz otizm spektrum bozukluğuna sahip çocuklarla iç içe ve yüz yüze yaşadığım öğretmenlik mesleğim içindeki tüm deneyimlerimi yansıtmaktadır.
Okul çağına gelmiş OSB’li, kısaca kullanım kolaylığı nedeniyle otizmli bir çocuğun davranışlarını onların 6 yaşından ergenlik çağına kadar geçen süreçlerini bizzat gözlemleyerek gerçekleri, hakikatleri değiştirmeden, 7+7’lik hecelerle ve 2 satırlık dizelerle şiirleştirmiş olduğum bu kitap serim 6 ciltten oluşmaktadır. Aynı anda her kitabım da kendi arasında bağımsızdır. 9.500 adet otizmli çocuk şiirlerimin 6 ciltte toparlandığı bu kitap serimin, çocuğunuz OSB’ye sahip olmasa dahi kütüphanenizde bulunmasında fayda olacağına inanıyorum. Bu kitaplarımı da diğer kitaplarım gibi topluma ışık tutacak nitelikte ve otizmli çocukların ailelerini mutlu edecek şekilde hazırladım ve sundum. OSB’nin nasıl bir durum olduğunu bildiğimden onların yaşam durumlarını yürekten paylaşmakla yetinmedim. Onları fark edemeyenler fark etsin, diyerek onlara uygulanan müdahalelerden ve bu hususta tüm metot ve tekniklerden şiirlerimde bahsettim ve sizlere yansıttım.
OSB’li çocukların evlerinden nasıl çıktıklarını, servislerine nasıl bindiklerini, servis içerisinden okula kadar davranışlarını, okullarına nasıl ve ne şekilde gelip gittiklerini, öğretmenlerince nasıl karşılandıklarını, nasıl ders işlediklerini, günlük yaşamlarını, bilişsel, duyusal ve sosyal tüm gelişim alanlarına yönelik mevcut potansiyellerini ve olabileceklerini de kitaplarımda şiirleştirerek yazdım. Akıcı şiirlerimle onların gün içerisinde hangi ruh hâllerinde bulunduklarını nasıl ve ne şekilde davranış sergilediklerini açıklamaya çalıştım. Yemek yemelerinden oyun oynamalarına kadar tüm bilinmeyen yönlerini şiirleştirme yoluyla yazdım.
 

Mavi Işık 2 isimli 576 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Tevfik Temiztürk tarafından yazılmış ve AHBAP KİTAP yayınevinin 02.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kanatlanan Kalemler pdf indir başlıklı makalemizde Kanatlanan Kalemler indir, Kanatlanan Kalemler oku ve Kanatlanan Kalemler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mavi Işık 2 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.