Medari Maişet Motoru (Karton Kapak) pdf indir

Medari Maişet Motoru (Karton Kapak) pdf indir

Medarı Maişet Motoru Sait Faik’in kaleminden bir ilk romandır. Henüz Yeni Mecmua’da tefrika edildiği sırada (1940-41) dönemin baskıcı siyasi ortamında sakıncalı bulunup roman olarak yayımcı bulmakta zorlanacak ve Sait Faik’in annesinin maddi desteğiyle Ahmet İhsan Basımevi’nden 1944’te yayımlanacaktır. Ancak dağıtılmaya başlanmışken bakanlar kurulu kararıyla toplatılan roman, kimi paragrafları çıkarılarak Birtakım İnsanlar adıyla 1952 yılında okuyucusuna kavuşur. İş Bankası Kültür Yayınları olarak Medarı Maişet Motoru üzerinde yıllardır süren sansürü kaldırıyor ve “tehlikeli” bulunarak çıkarılan kısımları koyu harflerle vererek yapıtı eksiksiz bir şekilde sunuyoruz.
 

Medari Maişet Motoru (Karton Kapak) isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; Sait Faik Abasıyanık tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 02.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yel Değirmeni pdf indir başlıklı makalemizde Yel Değirmeni indir, Yel Değirmeni oku ve Yel Değirmeni pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Medari Maişet Motoru (Karton Kapak) pdf indir - indir