Medyada Güncel Kavramlar pdf indir

tarafından
6
Medyada Güncel Kavramlar pdf indir

Günümüz medyası, sürekli gelişen teknolojinin kendisine sağladığı özellikleri sayesinde gündelik hayattaki pek çok etkinlikten siyasal kararlara kadar “insan davranışına etki edebilen” bir araç durumuna gelmiştir. Teknolojideki hızlı değişikliklerin yarattığı bu yeni toplumsal yaşamda artık tekno-politikanın, yapay zekânın, robot gazeteciliğin, algoritmanın, metaverse’ün, NFT’nin, platform kapitalizminin, enfokrasinin, bolluk ekonomisinin, popülizmin, dijital vatandaşlığın, ne anlama geldiğini, ne anlamlar yaratabileceğini bilmek hem akademisyenler hem de iletişim öğrencileri için önem kazanmıştır.
Ülkemizin en saygın akademisyenlerinin bir araya gelerek hazırladığı bu kitap, teknolojik özelliklerin medyaya eklemlenmesiyle karşımıza çıkan yeni pek çok kavramı açıklamaya çalışmaktadır. Bu amaçla ortaya çıkan bu kitapta, 50’ye yakın güncel medya kavramı incelenmiş ve ülkemizin medya çalışmalarına katkıda bulunmak erek edinilmiştir.
 

Medyada Güncel Kavramlar isimli 296 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 08.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Medyada Güncel Kavramlar pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.