Mehmet Emin Saraç Hocaefendi pdf indir

tarafından
8
Mehmet Emin Saraç Hocaefendi pdf indir

Emin Saraç Hocaefendi ömrünün büyük bir kısmında Fatih Camii’ni kendisine bir Darül Erkam olarak bilmiş ve çağımızda ilim ahlak edep yolunda yürüyecek ve bugüne önder olacak talebeler yetiştirmiştir. Umutsuzluğun hakim olduğu dönemlerde insanları Nuh’un gemisine yöneltmiştir. O adeta karanlık gecede parlayan bir yıldız olmuş ve sadece talebelerinin değil arkasından gelecek olan bir neslin yürüyeceği yola ışık tutmuştur.
Biz hocaefendinin talebesi olma imkanını elde edemedik fakat ilim yolunda ufkumuzu açan bizi hakikate yönlendiren hocalarımızın önemli bir kısmı onun talebesidir. Bizler kendisinin talebesi olan hocalarımızdan daima onu dinledik dinlediklerimiz vesilesiyle kendisini görmeden ve tanımadan hocamız olarak bildik.
Günümüzde pek çok hocamızın yetişmesine katkı sağlayan hocaefendiye dair bir çalışma yapmayı da Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Hadis İlimleri ve Sünnet Araştırmaları Platformu olarak bir vefa addettik. Bu çerçevede talebeleri olan fakültemiz hocalarına onu tanıma amacıyla sorular sorduk ve verdikleri cevapları bu eserde bir araya getirdik. Bize düşen asıl şey hocaefendiyi anmak ve anlatmakla birlikte hocalarımız vesilesiyle ondan öğrendiğimiz ahlaki ve ilmi değerleri kendi hayatımızda yaşamak ve yaşatmaya çalışmaktır.
 

Mehmet Emin Saraç Hocaefendi isimli 152 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve RAVZA YAYINLARI yayınevinin 18.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Akşemseddin ve İlahileri pdf indir başlıklı makalemizde Akşemseddin ve İlahileri indir, Akşemseddin ve İlahileri oku ve Akşemseddin ve İlahileri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mehmet Emin Saraç Hocaefendi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.