Mektubat-ı Masumiyye (3 Cilt Takım) pdf indir

tarafından
80
Mektubat-ı Masumiyye (3 Cilt Takım) pdf indir

Mektubatını türkçeye tercüme etmeye kalkıştığım Muhammed Masûm hazretleridir. İkinci binde dini kuvvetlendiren ve ilk zamandaki gibi taze ve temiz hale getiren İmam-ı Rabbani hazretlerinin, Rabbani ve kayyumiyet sıfatlarına ortak olacak kadar büyük halîfesi ve oğludur. Kaim makamıdır. Her güzel ilme sâhib, her eşsiz ma’rifete ehil, şerîatın en güzel elbiseleriyle ilelebed süslüdür ve süslü kalacaktır. Babasının sırdaşı, kendinden sonra gelenlerin en büyüğü ve imamı, namazların çoğunu Arşın üstünde edâ eden, kâinât ve içindekilerin ma’nen onunla varlıkta bulunduğu kayyûm-i âlemdir.
Mektûbâtını okuyunca, ilminin derinliğini, ma’rifetinin, yalnızlık sıkıntısı çekecek derecede olduğunu, tecelli cinsinden olan bütün zuhûrlara kavuştuğunu, babası gibi kullukta en yüksek makâmı ihraz ve isbât ettiğini, bununla beraber tevazuunu, ihtiyac ve niyâzını göreceksiniz ve gayr-i ihtiyârî:
Baba nurdur ve oğul nur,
Bunun için dediler nûrun alâ nûr.
Beytini terennüm edeceksiniz.
Mektûbât cinsinden eserler, bilhassa ikinci bin sırasında ve sonrasında meşhûr oldu. Yeni bir çığırdır
 

Mektubat-ı Masumiyye (3 Cilt Takım) isimli 1700 sayfadan oluşan kitap ; Muhammed Masum Faruki tarafından yazılmış ve ÇEŞME yayınevinin 09.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hallac-ı Mansur / Aşkın Gözyaşı Hidayet Öncüleri 6 pdf indir başlıklı makalemizde Hallac-ı Mansur / Aşkın Gözyaşı Hidayet Öncüleri 6 indir, Hallac-ı Mansur / Aşkın Gözyaşı Hidayet Öncüleri 6 oku ve Hallac-ı Mansur / Aşkın Gözyaşı Hidayet Öncüleri 6 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mektubat-ı Masumiyye (3 Cilt Takım) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.