Mimoza Sürgünü pdf indir

tarafından
7
Mimoza Sürgünü pdf indir

Tamam, estetize ediyorum, idealleştiriyorum biliyorum. Düpedüz yazıyorum. Romantik olduğum da bir yafta gibi boynuma asılı. Ama ben gördüğümü söylüyorum. Neticede şu yazdıklarımda ben hem mecazlı hem de gerçekçiyim. Yani düpedüz kinayeliyim. Eğer öyle değilse ya ben hayal görmüşümdür ya bana hülya anlatmışlardı.

Nazan Bekiroğlu’ndan yıllarca okunacak bir deneme kitabı Mimoza Sürgünü. Bir mimoza ağacının altında insanın içine ve dışına doğru bir yolculuk bu. Kördüğümleri çözmekte üstüne olmayan ama basit bir fiyongun ucunu çekemeyen, yüce dağları aşıp da tatlı bir yamaç yolunda sendeleyen bir kalbin gücünün ve kırılganlığının iç dökümü. Aşkın ve metafiziğin, yıllarca biriktirilen hatıraların, yaratılmış her şeyle kurulan incelikli ilişkilerin izleriyle dilin büyüsünün iç içe geçtiği denemeler Mimoza Sürgünü’nde.
 

Mimoza Sürgünü isimli 280 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Nazan Bekiroğlu tarafından yazılmış ve TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 30.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dedemin Evi pdf indir başlıklı makalemizde Dedemin Evi indir, Dedemin Evi oku ve Dedemin Evi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mimoza Sürgünü pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.