Minik Müzik Gezginleri Çocuklar İçin Öykülü Piyano Metodu pdf indir

tarafından
5
Minik Müzik Gezginleri  Çocuklar İçin Öykülü Piyano Metodu pdf indir

Çocuklar için öykülü piyano metodu niteliği taşıyan bu kitap, basit ama sürükleyici bir hikâyenin akışı içinde, dört farklı hayvan karakterin başından geçenler üzerinden temel müzik prensiplerine, müzik yazısına ve piyano eğitimine masalsı bir dokunuşla başlangıç yapmaktadır. Sevimli hayvanlar -fil, sincap ve zürafa- henüz keşfettikleri müzikal dünyayı anlamaya çalışmakta, çıktıkları maceralı yolculuk içinde yaşadıkları her an müzikle çevrelendiklerini fark etmektedir. Metodun içindeki hikaye ve ona dayandırılan müzikal akış, okul öncesi ve okul çağının başlarındaki küçük çocukların dikkat düzeylerine göredir. Parçaların altlarındaki şarkı sözleri basit ve ritmiktir. Nota sürelerini kavramalarına destek verir. Çocuğun sabırsızlığı, sürekli sayfa çevirme isteği göz önüne alınarak müzik terimleri, notalar ve değerleri ona hissettirmeden tekrarlanmıştır. Aynı parçayı defalarca çalmaktan hoşlanmayan bu yaş grubu, sayfa değiştirse bile öğrenmekte olduğu notaları karşısında bulacaktır. İlk zamanlar belki yalnızca resim olarak bakacağı notalar ve okumanızı isteyeceği öyküler bile kendisini müziğin içine çekmeye yetecektir. Kitaptan bir bölüm:
– Bunlar mı? Bunlar anahtarlar! diye yanıt verdi pembe denizanası. – Anahtar mı? Hiç böyle anahtar olur mu? – Onlar müzikte kullandığımız anahtarlar! diye söze girdi kırmızı balık. – Müzik yazısında notalara isim verebilmemiz için anahtarlara ihtiyacımız vardır.
Bir yandan şarkı söylüyor bir yandan da neşe içinde yüzüyordu. Ama aslında kendisini bekleyen tehlikenin farkında bile değildi…
 

Minik Müzik Gezginleri Çocuklar İçin Öykülü Piyano Metodu isimli 124 sayfadan oluşan kitap ; İpek Çığ Çevikkaya tarafından yazılmış ve MÜZİK EĞİTİMİ YAYINLARI yayınevinin 05.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Minik Müzik Gezginleri Çocuklar İçin Öykülü Piyano Metodu pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.