Mısır’da Toplum ve Siyaset pdf indir

tarafından
10
Mısır’da Toplum ve Siyaset pdf indir

25 Ocak 2011’de gerçekleşen Mısır halk devrimi sonrasından başlayarak 3 Temmuz 2013 askeri darbesine kadar süren süreç içerisinde Mısır toplumunun ve siyaset kurumunun yapısında yaşanan sancıları anlamlandırma çabasının bir ürünü olarak ortaya çıkmıştır. Bu iki buçuk yıl içerisinde Mısır toplumu iki referandum, bir başkanlık ve parlamento seçimi, askeri vesayet ve darbe tecrübe etmiştir. Tüm bu olayların ardı ardına gelmesini anlamlandırabilmek için Mısır devletinin ve toplumunun sahip olduğu sosyo-politik yapısının analiz edilmesi önemlidir.
 

Mısır’da Toplum ve Siyaset isimli 430 sayfadan oluşan kitap ; Gökhan Bozbaş tarafından yazılmış ve VADİ YAYINLARI yayınevinin 31.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan John Rawls: Adalet Teorisi ve Temel Kavramları pdf indir başlıklı makalemizde John Rawls: Adalet Teorisi ve Temel Kavramları indir, John Rawls: Adalet Teorisi ve Temel Kavramları oku ve John Rawls: Adalet Teorisi ve Temel Kavramları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mısır’da Toplum ve Siyaset pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.