Modern Bir Anlatı Sanatı Olarak Çizgi Roman pdf indir


Modern Bir Anlatı Sanatı Olarak Çizgi Roman pdf indir

Çizgi roman hakkında yapılan birçok çalışmada bu edebi türün modern bir hikȃye anlatıcısı olduğu ifade edilmektedir. Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmada tüm dünyada yaygın olarak kullanılan kitaplar arasındadır. Resim le metnin birlikteliğinden doğan ve çizgi bantlarda hayat bulan çizgi roman, tarihi gelişimi süresince hem sinemanın, hem de çizgi film yapımcılarının vazgeçemedikleri önemli bir kaynak olmuştur.
Bu çalışmada çizgi romanın tarihi serüveninden başlanarak okuyucuya, dünyada ve ülkemizde çizgi romanın geçmişi, bugünü ve geleceğine doğru bir yolculuk yaptırmaya çalışılmıştır. Bununla birlikte Tarih Öğretiminde, Sosyal Bilgiler Öğretiminde, Fizik Öğretiminde, Türkçe Öğretiminde, Yabancı Dil Öğretiminde, Matematik Öğretiminde çizgi romanlardan nasıl faydalanıldığı gösterilmeye çalışılmıştır.
Çağdaş eğitim sistemi, öğretmenleri derslerde çeşitli materyalleri kullanmaya zorlarken öğrencileri de araştırmaya incelemeye ve bu materyallerden sıkılmadan faydalanmaya sevk etmektedir. Tam bu aşamada çizgi roman ulaşılabilecek ucuz ve zengin bir materyal olarak öğretmenlerin imdadına yetişmektedir; öğrenciler de aynı şekilde derslerde bu materyalden sıkılmadan faydalanarak öğrenme süreçlerini hızlandırabileceklerdir.
 

Modern Bir Anlatı Sanatı Olarak Çizgi Roman isimli 206 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Ali Yağlı tarafından yazılmış ve KRİTER BASIM YAYIN DAĞITIM yayınevinin 27.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Evlendikten Sonra da Muhabbet Olsun pdf indir başlıklı makalemizde Evlendikten Sonra da Muhabbet Olsun indir, Evlendikten Sonra da Muhabbet Olsun oku ve Evlendikten Sonra da Muhabbet Olsun pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Modern Bir Anlatı Sanatı Olarak Çizgi Roman pdf indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?