Modern Dünyada Şuurlu Mümin Olmak pdf indir

tarafından
5
Modern Dünyada Şuurlu Mümin Olmak pdf indir

Günümüz Müslümanı her şeyden önce mazisiyle bağını büyük oranda koparmıştır. Bu inkıta, zamanla neye nasıl bakması gerektiğini, yerine getirdiği hangi vazifeyi ne amaçla yaptığını bilmeme sonucuna müncer olmuştur. Babadan oğula intikal eden bu durum, örf ve adet haline gelen bir din yaşantısı olarak kendini göstermektedir. Oysa bu din, ilk emri “oku” diye başlayan ve Müslümanları şuurlu olmaya davet eden bir dindir. Zira Müslümana, mensub olduğu davayı bihakkın benimsetecek olan şey “şuur”dur.
Bu şuurun kesbedilebilmesi İslâm’ın bilinçle yaşanmasına, amellerin aşılaması gereken maneviyatın kalben hissedilebilmesine bağlıdır. Elinizdeki eser, neye nasıl bakması gerektiğine dair ciddi bir boşluğa düşmüş olan günümüz Müslümanına, modernitenin dört bir yandan kendisini kuşattığı bir çağda Kur’ân ve Sünnet’in ışığını tutmayı, selef-i Sâlîhînin mübarek menhecini ulaştırmayı hedeflemektedir.
 

Modern Dünyada Şuurlu Mümin Olmak isimli 320 sayfadan oluşan kitap ; Ömer Faruk Korkmaz tarafından yazılmış ve DİRAYET YAYINLARI yayınevinin 21.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Modern Dünyada Şuurlu Mümin Olmak pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.