Montessori Eğitim Yöntemi Benim Eğitim Sistemim Anne ve Çocuk pdf indir

tarafından
14
Montessori Eğitim Yöntemi  Benim Eğitim Sistemim Anne ve Çocuk pdf indir

Maria Montessori dünyanın en büyük eğitimcilerinden biri olarak kabul edilmektedir ve hayat hikâyesi ise son derece takdire şayandır. Kendini adamış bir kadın, bilimsel eğitimini, deneyimini ve içgörülerini eğitimin geleneksel yöntemlerine meydan okuyan yeni bir eğitim yöntemi geliştirmek için harcamıştır. Meydan okuduğu gelenekler sadece eğitim alanındakiler değildir, meslek sahibi olmak isteyen kadınların özgürlüğünü kısıtlayan engelleri de aşmak zorunda kalmıştır.
 
Bu eser, onun eğitim felsefesini ve yöntemini dünya çapında tanıtan son derece önemli bir kitaptır. Otobiyografisinin, eğitim felsefesinin ve öğretim yönteminin bir karışımı olan bu kitap aslında Montessori’nin hikâyesidir.
 
Elinizdeki eser, Montessori’nin eğitim ve öğretim yöntemlerinin temelini anlatan ana kitap dışında; “Benim Eğitim Sistemim” ve “Anne ve Çocuk” adlı kısa kitapçıklar birleştirilerek hazırlanmıştır ve günümüz eğitimcileri için önemli bir başvuru kaynağıdır.
 

Montessori Eğitim Yöntemi
Benim Eğitim Sistemim Anne ve Çocuk isimli 320 sayfadan oluşan kitap ; Maria Montessori tarafından yazılmış ve PAROLA YAYINLARI yayınevinin 12.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Erken Çocukluk Eğitiminde Drama Uygulamaları pdf indir başlıklı makalemizde Erken Çocukluk Eğitiminde Drama Uygulamaları indir, Erken Çocukluk Eğitiminde Drama Uygulamaları oku ve Erken Çocukluk Eğitiminde Drama Uygulamaları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Montessori Eğitim Yöntemi Benim Eğitim Sistemim Anne ve Çocuk pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.