Muhit Aylık Edebiyat Fikir Dergisi Sayı:26 Şubat 2022 pdf indir

Muhit Aylık Edebiyat Fikir Dergisi Sayı:26 Şubat 2022 pdf indir

Şair ve yazar İbrahim Tenekeci yönetiminde yayın hayatına devam eden Muhit, üçüncü yılının ikinci sayısında Türkü dosyasıyla okurunu selamlıyor.
 
Usta çizer Hasan Aycın’ın çizgisiyle açılan dergi, Hüseyin Atlansoy’un “Belkide Beklemek”; Mustafa Akar’ın “Allah’a Şirk Koşanlar İçin Tövbe Kılavuzu” ve Ervanur Erdoğan’ın “Şüpheli Hayvan Ölümleri” şiiriyle devam ediyor. Fatma Şengil Süzer, Melek Arslanbenzer, Said Yavuz, Emel Özkan,Nurullah GençSüleyman UnutmazAyşegül BaytutYunus Karadağİbrahim TenekeciZülal SemaMustafa MuharremMustafa ÖzçelikMehmet NarlıÖmer YalçınovaŞakir Kurtulmuş ve Necdet Subaşı bu sayının diğer şairleri.
 
Türkü Dosyası
 
Milli hafızamızın temel taşlarından olan türküleri konu alan Türkülerimiz başlıklı dosyada Bayram Bilge Tokel, Haşim ŞahinSalahaddin BekkiMuhsin Macitİmdat AvşarZeki Bulduk, Mehmet Aycı’nın imzaları bulunuyor. Yalçın Çetinkaya “Anadolu’nun muazzam nağme, enstrüman, icra ve türkü zenginliği, Anadolu’nun her bireyinin hür olduğunun alâmetidir.” derken Dursun Çiçek, “Bizim türkülerimiz… Irağı yakın, yakını ırak eder. Karı yakar, ateşi dondurur… Bir ağıtı yakarız kimi zaman. Kimi zaman bir acıyı…” diyor.
 
Dosya çerçevesinde gerçekleştirilen söyleşide Yunus Karadağ’ın sorularını yanıtlayan Türk’ün Mektebi Türkü Mektebi isimli deneme kitabının yazarı Cemal Kurnaz, “Ortak hafızası olmayan, birlikte söyleyebilecek türküsü olmayanların yoksulluğudur asıl yoksulluk.” diyor.
 
Zeynep Merdan ile Söyleşi
 
Nahide Nagehan Akyol soruyor, Kendilik Cesareti isimli deneme kitabı Muhit Kitap’tan çıkan Zeynep Merdan cevaplıyor: “Ruha tesir eden bir yazının peşindeyim.”
 
Öykü, Deneme
 
26. sayının tek öyküsü Ayşegül Genç’ten: “Ölüm bütün hanelere aynı uzaklıktadır, aynı odalara ve bütün sofralara.”
 
Abdullah Harmancı bir anısını paylaşarak “Kelimelerimiz Kalplerimizi Titretir” diyor.
 
Arif AyErol GökaAli K. MetinHarun YakarerNecip Tosun deneme yazılarıyla düşünmeye ve düşündürmeye davet ediyor. Kitap tanıtım ve inceleme yazılarıyla D. Mehmet DoğanAli EmreYağız Gönüler Şubat sayısına katkı sunan diğer isimler.
 

Muhit Aylık Edebiyat Fikir Dergisi Sayı:26 Şubat 2022 isimli sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve MUHİT DERGİ yayınevinin 31.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yetkin Düşünce Sayı: 15 Temmuz-Ağustos-Eylül 2021 pdf indir başlıklı makalemizde Yetkin Düşünce Sayı: 15 Temmuz-Ağustos-Eylül 2021 indir, Yetkin Düşünce Sayı: 15 Temmuz-Ağustos-Eylül 2021 oku ve Yetkin Düşünce Sayı: 15 Temmuz-Ağustos-Eylül 2021 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Muhit Aylık Edebiyat Fikir Dergisi Sayı:26 Şubat 2022 pdf indir - indir