Muhteşem Kanuni Sultan Süleyman pdf indir

tarafından
8
Muhteşem Kanuni Sultan Süleyman  pdf indir
Kanunî, rüyasında Efendimiz’i(s.a.v) görmüş ve kendisine şöyle buyrulmuş: “Belgrad, Rodos ve Bağdat kalelerini fethedesin sonra da benim şehrimi imar edesin!” Bu emir üzerine, Kanunî hemen Haremeyn’i imar ve iskân projelerine başlar. Hatta vasiyetinde şahsî servetinden hacılar için su getirecek bir vakıf kurulmasını ister. Kızı Mihrimah Sultan da babasının bu vasiyetini yerine getirir ve Arafat’taki Ayn-ı Zübeyde Suyu’nu Mekke’ye ulaştırır.
 
Dünya önünde eğilirken, Kanunî, Peygamber’ine şöyle yalvarır:
 
“Nûr-ı Âlemsin bugün hem dahi Mahbub-u Hüda,
  Eyleme âşıkların bir lâhza kapından cüda…
  Gitmesin nâm-ı şerefin bu dilimden dem-bedem,
  Dertli gönlüme devadır, can bulur ondan safa.”
 
(Hem Allah’ın habibi, hem de âlemlerin nurusun,/ Sen’i sevenleri bir an olsun kapından uzaklaştırma,/ Gitmesin dilimden şerefli ismin, nişanın,/ Benim dertli gönlüm bu zikirden şifa bulur, canım sevinç duyar.)

 

Muhteşem Kanuni Sultan Süleyman isimli 304 sayfadan oluşan kitap ; Yavuz Bahadıroğlu tarafından yazılmış ve ENSAR NEŞRİYAT yayınevinin 04.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İmparatorluklar Seti (5 Kitap) pdf indir başlıklı makalemizde İmparatorluklar Seti (5 Kitap) indir, İmparatorluklar Seti (5 Kitap) oku ve İmparatorluklar Seti (5 Kitap) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Muhteşem Kanuni Sultan Süleyman pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.