Müsned (6. Cilt- Arapça Metinli) pdf indir

tarafından
8
Müsned (6. Cilt- Arapça Metinli) pdf indir

Kur’ân’ın anlaşılması ve yaşanmasındaki hayati rolünden dolayı ilk dönemlerden itibaren Hz. Peygamber’in sünnet ve hadisleri Müslümanların özel önem verdiği alanlardan biri olmuştur. Bu yüzden İslâm âlimleri ilk asırlardan itibaren hadislerin rivayeti, tedvîni ve hadis kitaplarının tasnifi uğrunda yoğun çabalar harcamışlardır. Bu çalışmaların zirveye ulaştığı dönem ise hicretin üçüncü asrıdır. Başta Kütüb-i Sitte olmak üzere temel başvuru kaynaklarının büyük kısmı bu dönemde telif edilmiş ve bu nedenle de bu asır “Hadisin Altın Çağı” olarak anılmaya başlanmıştır.
İşte bu dönemde telif edilen hadis kitaplarının en üstünlerinden ve en çok başvurulanlarından biri de hicrî 241 yılında vefat eden Ahmed b. Hanbel’in Müsned adlı eseridir. Ahmed b. Hanbel’in çeşitli beldelere yaptığı yolculuk neticesinde topladığı yaklaşık 700.000 hadis arasından seçerek meydana getirdiği Müsned, içermiş olduğu 28.000 civarındaki hadisle günümüze ulaşmış en geniş hacimli hadis kitabıdır.
Klasik hadis kaynaklarından modern hadis çalışmalarına varıncaya kadar pek çok eser Türkçe’ye tercüme edilmiş olmasına rağmen Müsned, asıl hâli ile bugüne kadar tercüme edilmemiştir. Daha önce biri yarım kalan, iki tercüme faaliyeti varsa da bunlarda da Müsned’in asıl tertibini ihtiva eden nüshaları değil, sonradan konularına göre tertip edilmiş nüshaları esas alınmıştır. Bu nedenle Müsned ilk defa asıl tertibi esas alınarak yapılmış tam tercümesi ile okuyucularına sunulmuştur.
 
 

Müsned (6. Cilt- Arapça Metinli) isimli 656 sayfadan oluşan kitap ; İmam Ahmed B. Hanbel tarafından yazılmış ve BEKA YAYINLARI yayınevinin 12.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Çocukların İmanla İlgili Soruları pdf indir başlıklı makalemizde Çocukların İmanla İlgili Soruları indir, Çocukların İmanla İlgili Soruları oku ve Çocukların İmanla İlgili Soruları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Müsned (6. Cilt- Arapça Metinli) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.