Müzede Dil Becerilerinin Geliştirilmesi Öğretmenler ve Aileler İçin Bir Kılavuz pdf indir

tarafından
5
Müzede Dil Becerilerinin Geliştirilmesi  Öğretmenler ve Aileler İçin Bir Kılavuz pdf indir

Çocukların doğdukları andan başlayarak dile ilişkin bilgi ve becerileri yapılanmaya başlar. Okul türü öğrenmeyle çocukların çevresinde biçimlenen bu doğal süreç daha planlı adımlara dönüşür. Bu anlamda hem ailenin hem de çeşitli eğitim kurumlarının çocuğun dil becerilerinin gelişmesinde paydaş olduğu söylenebilir. Okul dışı öğrenme ortamlarının sunduğu zengin olanaklar gerek dil becerilerinin geliştirilmesinde gerekse diğer yaşam becerilerinin öğrencilere edindirilmesinde önemli ortamlar olarak karşımıza çıkar. Özellikle kütüphaneler, müzeler, sanat galerileri vb. alanların bu anlamda olası gücünün keşfedilmesi ve değerlendirilmesi önemlidir.

Bu kitap, okul dışı öğrenme ortamları arasında yer alan müzelerin dil becerilerinin geliştirilmesinde nasıl kullanacağına ilişkin kuramsal bilgi ve uygulamalar sunmaktadır. Kitapta hem okul dışı öğrenme ortamlarını öğretim sürecine nasıl katabileceğinize ilişkin adımları hem de çeşitli uygulama örneklerini görebilirsiniz. Nitelikli bir eğitim etkinliği yürütebilmek için kitapta yer alan birikimin öğretmenlere, ailelere ve bu alanda çalışan eğitimcilere yararlı olmasını dileriz.
 

Müzede Dil Becerilerinin Geliştirilmesi Öğretmenler ve Aileler İçin Bir Kılavuz isimli 142 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Burcu Çıldır tarafından yazılmış ve NOBEL BİLİMSEL yayınevinin 10.05.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Müzede Dil Becerilerinin Geliştirilmesi Öğretmenler ve Aileler İçin Bir Kılavuz pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.