Müzik Yöneticiliğine Giriş pdf indir

tarafından
72
Müzik Yöneticiliğine Giriş pdf indir

……..müzik etkinliklerine liderlik yapacak kişiler sürekli değişen bir sosyal gerçeklik ortasında, kitleye sunulan bir müzik kimliğini doğrulamak, desteklemek, başarıya yönlendirmek zorundadırlar. Bu liderlerin, yapılacak etkinlikleri “sosyal değişim” ile uyum halinde tutmak ve gereğinde değişiklikler yapmak gibi görevleri vardır.
Müzikte yeni bir akademik disiplin olan “müzik yöneticiliği” müzik eğitim ve icra kurulları, müzik yayıncılığı, festival komiteleri, belediyelerin kültür-sanat birimleri, müzik vakıfları gibi kuruluşlarda yöneticilik yapabilecek donanımlı kişilerin yetiştiği bir daldır.
Müzik Yöneticiliği, özellikle, müzik kurumları üzerine çalışan, yeni ve işlevsel yapılar ortaya koymaya çalışan bir alandır. Dünya müzik arenasında, müzik kurumları, müzik örgütleri, müzik vakıfları, yerel yönetimlerin müzik birimlerinin, yönetim anlayışında ortaya çıkan eksiklikler ve ihtiyaçlar üzerine uzun zamandan beri “müzik yöneticiliği” eğitimi yoluyla çözümler aranmaktadır.
 

Müzik Yöneticiliğine Giriş isimli 85 sayfadan oluşan kitap ; Esin de Thorpe Millard tarafından yazılmış ve GECE KİTAPLIĞI yayınevinin 25.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İyi Ki Varsın Öğretmenim pdf indir başlıklı makalemizde İyi Ki Varsın Öğretmenim indir, İyi Ki Varsın Öğretmenim oku ve İyi Ki Varsın Öğretmenim pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Müzik Yöneticiliğine Giriş pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.