Namazın Hakikati (Ecvibetü’l-Hakkıyye) pdf indir

tarafından
6
Namazın Hakikati (Ecvibetü’l-Hakkıyye) pdf indir

Türk tasavvuf tarihinin en önemli simalarından biri olan İsmâil Hakkı Bursevî’nin kaleme almış olduğu bu eser, kendisine sorulan 7 sorunun cevabından oluşuyor. Namazın beş vakit olmasının sebebi, namaz rekâtlarının sayısı, gündüz kılınan namazlarda kıraatin sessiz gece kılınanlarda ise sesli olmasının sebebi, hutbenin cuma namazında önce, bayram namazında ise sonra okunmasının hikmeti,  bayram namazlarındaki ziyâde tekbirlerin hikmetleri gibi konular etrafında sorulan sorulara İsmâil Hakkı Bursevî’nin verdiği cevaplar, namazın hikmetlerine ve hakîkatine dair çok önemli bilgiler ihtivâ ediyor. Bursevî’nin zâhir-bâtın dengesini gözeterek yaptığı bu izahların, namaza dair bilmediğimiz yeni anlamlara kapı aralayacağı kanaatindeyiz.
 

Namazın Hakikati (Ecvibetü’l-Hakkıyye) isimli 90 sayfadan oluşan kitap ; İsmail Hakkı Bursevi tarafından yazılmış ve H YAYINLARI yayınevinin 15.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Muzîlü’l-Melam an Hükkami’l-Enam - Kadılığın Ahlakî Hükümleri pdf indir başlıklı makalemizde Muzîlü’l-Melam an Hükkami’l-Enam - Kadılığın Ahlakî Hükümleri indir, Muzîlü’l-Melam an Hükkami’l-Enam - Kadılığın Ahlakî Hükümleri oku ve Muzîlü’l-Melam an Hükkami’l-Enam - Kadılığın Ahlakî Hükümleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Namazın Hakikati (Ecvibetü’l-Hakkıyye) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.