Nazar, Cin Çarpması ve Ruh Sağlığı Sorunları pdf indir

tarafından
16
Nazar, Cin Çarpması ve Ruh Sağlığı Sorunları pdf indir

Nazar, Cin Çarpması ve Ruh Sağlığı Sorunları kitabı ruh sağlığı sorunları olan Müslüman bireylerin değerlendirilmesinde mevcut anlayışı geliştirerek konuya kültürel meseleleri, dini ve maneviyatı katıyor. Cinlerin gerek çarpmak gerekse sıkıntı vermek suretiyle insanlarda ruh sağlığı sorunlarına yol açtığı inancı Müslümanlar arasında yaygındır. Bu inanç çok önemli olmasına karşın ruh sağlığı sorunu yaşayan Müslümanların psikiyatrik tedavisinde bu bakış açısı genelde gözden kaçar. Bu kitap bu tür inançların doğasını, klinik tedavide bu inançların ruh sağlığı ile ilişkisini ve tedavi sürecindeki öneminin gerekçelerini ortaya koyuyor.  
Elinizdeki kitap, ruhsal bozukluklara manevi, sosyal, psikolojik ve fiziksel birçok faktörün etki edebileceğini ve bu durumu göz önünde bulundurmanın elzem olduğunu öne sürüyor. Yine çeşitli tanı becerilerinin, yaşadıkları sorunlara cin çarpmasının veya posesyonun neden olduğuna inanan bireylere yönelik hizmet sunmada önemli bir rol oynadığını gösteriyor. Aynı zamanda klinik konular üzerinde uygulama, müdahale, yönetim stratejileri ile kanıta dayalı pratik tedavi yöntemi sunarak sağlık çalışanlarının cin çarpmasına inanan Müslümanları daha iyi anlayabilmeleri ve bu tarz inançları olan bireylerle nasıl çalışılacağına dair materyallere erişmeleri için bir yazın içeriği sunuyor. 
Nazar, Cin Çarpması ve Ruh Sağlığı Sorunları kitabı psikologlar, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları ve ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlar için önemli bir el kitabı özellikleri taşıyor. Ayrıca içerik olarak sağlık bilimleri alanında çalışma yapan öğrenci ve akademisyenleri de ilgilendiriyor.
 

Nazar, Cin Çarpması ve Ruh Sağlığı Sorunları isimli 421 sayfadan oluşan kitap ; G. Hussein Rassool tarafından yazılmış ve CİDDİ KİTAP yayınevinin 14.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Perspektifinden İnsan pdf indir başlıklı makalemizde Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Perspektifinden İnsan indir, Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Perspektifinden İnsan oku ve Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Perspektifinden İnsan pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Nazar, Cin Çarpması ve Ruh Sağlığı Sorunları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.