Nazım Hikmet’in Yolculuğu (Karton Kapak) pdf indir

tarafından
4
Nazım Hikmet’in Yolculuğu (Karton Kapak) pdf indir

İLK DEFA NAZIM HİKMET’İN SOY AĞACI POSTERİ HEDİYELİ!..
 
Nâzım Hikmet, hiç kuşkusuz, bir köylü toprağını ve öküzünü, bir marangoz tahtasını ve rendesini nasıl severse öyle sevdiği Türkçenin ve çınarlarında kolan vurduğu, hapishanelerinde yattığı memleketi Türkiye’nin sınırlarını çoktan aşmış bir dünya şairi. Başta “Benim en büyük şansım Nâzım Hikmet gibi bir şairle aynı çağda yaşamış olmaktır” diyen Neruda olmak üzere pek çok şair, yazar ve sanatçının onun onuruna yarattığı eserler bunun kanıtı. 
Nâzım Hikmet hakkında pek çok dilde pek çok da kitap yazıldı. Nâzım Hikmet’in Yolculuğu da onlardan biri, ama hepsinden farklı. Haluk Oral’ın, koleksiyonunda yer alan belge, yayın, fotoğraf ve resimler ışığında hazırladığı bu kitap, yazarının sözleriyle, elbette bir “Nâzım Hikmet Ansiklopedisi” ya da “Nâzım Hikmet Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey” kitabı değil. Ama, Nâzım Hikmet’in hayat ve sanat yolculuğu hakkında bildiklerimizi çoğaltan, başka bir yerde bulamayacağımız pek çok önemli ayrıntıyı getiriyor önümüze. 
2019’da yayımlandığında büyük ilgi gören, kısa sürede ikinci baskısı yapılan Nâzım Hikmet’in Yolculuğu, bu yeni baskısında yeni belgeler, yeni bilgiler, yeni bölümlerle zenginleştirildi.
 

Nazım Hikmet’in Yolculuğu (Karton Kapak) isimli 458 sayfadan oluşan kitap ; Haluk Oral tarafından yazılmış ve EVEREST YAYINLARI yayınevinin 18.05.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Nazım Hikmet’in Yolculuğu (Karton Kapak) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.