Nefsin ve İblisin Tuzakları pdf indir

tarafından
3
Nefsin ve İblisin Tuzakları pdf indir

İblis, Ademaleyhisselama secde edilmesi istendiğinde buna karşılık kendi hammaddesine bakıp kendine üstün görerek ve cevherine itibar ederek kendince delil getirme cürreti gösterdiğinde şöyle dedi: “Beni ateşten yarattın.”  Ateş nurdandır. Onu ise topraktan yarattın. Toprak karanlıktandır. Nur sonsuza kadar karanlığa üstündür. Ancak iblis burada şuna dikkat etmedi: Toprak, çamurdandır. Çamur, sudandır. Su ise her şeyin hayat kaynağıdır ve ateşi söndürür. İşte bu çıkarım onun yaptığı akıl yürütmenin tam karşılığıdır.
Elinizdeki eser Hakim Tirmizi’ninGavru’l-Umur isimli eserinde yer alan; kalbin vasfı, isimleri, halleri, nefsin vasıfları, durumları ve halleri, iblisin ve ordularının vasıfları, iblisin nasıl musallat olduğu ve neden musallat olduğu, Adem aleyhisselamın ahlakının vasıfları, aklın vasıfları, “Ben sizin rabbiniz değil miyim?” ayetinin tefsiri, bölümlerini ihtiva eder.
Tercümemizde eserin önemli ve okuyucularımız için daha faydalı gördüğümüz yerler üzerinde durmaya çalıştık. Allah Teala çalışmamızı, Ona yaklaşmak için vesile arayan ve bu yolda nefsini arındırmayı arzulayan kimselere yardımcı kılsın, sadaka-i cariye olarak kabul buyursun.
 

Nefsin ve İblisin Tuzakları isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Hakim Tirmizi tarafından yazılmış ve GELENEK YAYINCILIK yayınevinin 16.05.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Nefsin ve İblisin Tuzakları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.