Neyzen Salih Dede’nin Musiki Anlayışı “Abdulbaki Nasır Dede Makam Teorisi Işığında” pdf indir

tarafından
4
Neyzen Salih Dede’nin Musiki Anlayışı “Abdulbaki Nasır Dede Makam Teorisi Işığında” pdf indir

Kadim kültürümüzün önemli isimlerinden olan Neyzen Salih Dede’nin musiki dünyasını incelediğimiz ve anlamaya çalıştığımız kitabımız, Salih Dede’ye ve yaşadığı döneme ışık tutmaya çalışmıştır. Musikimizin en parlak dönemlerinden olan III.Selim dönemi ve dönemin makam teorisi üzerine çalışmalar yapmış olan Abdülbaki Nasır Dede anlaşılmaya çalışılmış ve bu pencereden Neyzen Salih Dede’nin musiki anlayışı incelenmiştir. Neyzen Salih Dede’nin hayatı ve hatıralarına yönelik kayıtlar bulunmamakla beraber yapmış olduğu eserlerin büyük çoğunluğu günümüze kadar ulaşmıştır. İşte bu noktadan hareketle musikinin zaman ve kişilerin üzerinde bir sanat olduğunu söylemek çok büyük bir iddia olmayacaktır. Eserlerinin analizini yapmış olduğumuz kitabımızda salt olarak musiki analizleri yapılmış ve dünden bugüne bir ışık tutulmaya çalışılmıştır.
 

Neyzen Salih Dede’nin Musiki Anlayışı “Abdulbaki Nasır Dede Makam Teorisi Işığında” isimli 100 sayfadan oluşan kitap ; Engin Korkmaz tarafından yazılmış ve EFE AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 28.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Neyzen Salih Dede’nin Musiki Anlayışı “Abdulbaki Nasır Dede Makam Teorisi Işığında” pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.