Nikola Tesla ile Macera Peşinde / Mucitlerle Kitabın İçinde Serisi pdf indir

tarafından
4
Nikola Tesla ile Macera Peşinde / Mucitlerle Kitabın İçinde Serisi pdf indir

Hayalleri ve iyi bir fikri olan çocuklar için muhteşem bir macera!
 
Sizi zamanda yolculuğa çıkaran esrarengiz bir kitabınızın olmasını ister miydiniz ?
 
Daha önce mucitlerin yaşamına hiç zaman yolculuğu yapılmadı ve hiç kimse böyle esrarengiz bir serüven ile geri dönmedi.
Bunu ilk başaran Alp oldu. Hem de hiç beklemediği bir anda…
 
Alp, “Dâhiler ve Büyük İcatları” adlı kitabını okurken yanına kendi yaşlarında, tuhaf bir çocuk gelir. Giysileri ve görünümüyle tarih kitaplarından fırlamış gibidir. Alp bu tuhaf çocuk hakkında düşünmeye fırsat bulamadan kendisini inanılmaz bir maceranın içinde, bir zaman yolculuğu yaparken bulur. Birlikte Niko’nun yaşadığı döneme giderler ve serüven başlar. Yeni dostu Niko’dan çok etkilenmiştir. Yaşıtı değil de bir bilgedir sanki. Niko, Alp’e bilim ve icatlarla dolu dünyasını gösterir. Alp’i annesiyle de tanıştırır. Bir ev kadını olan annesi günlük işlerini yapmayı kolaylaştıracak ev aletleri tasarlayan bir anne mucittir. Alp, kendisini Niko diye tanıtan arkadaşının Nikola Tesla olduğunu anlar. Alp ve Niko, serüvenden serüvene koşarken her farklı sahnede Niko biraz daha yaşlanmaktadır. Niko’nun en sevdiği arkadaşlarından olan Mark Twain ve en ünlü karakteri Tom Sawyer’la tanışmak Alp’in serüvenin zirvesi olur. Niko, gençlik yıllarında geçirdiği çok ağır bir hastalıktan Mark Twain’in muhteşem öykülerini okuyarak iyileştiğini anlatır. Öyküler ona umut olmuştur. Tom Sawyer da Alp’i önce biraz sıkıcı bulsa da sonradan iyi dost olurlar ve değiş tokuş yaparak birbirlerine hatıralar bile verirler. Rudyard Kipling’i, Orman Çocuğu Mowgli’yi yazarken görmek ise başka büyük bir sürpriz olur.
Alp, Dâhiler ve Büyük icatları adlı kitabında hangi mucidin hayatını okursa onun yaşamına gizemli bir zaman yolculuğu yapacağını keşfetmiştir. Bu esrarengiz maceralarda Alp’in dikkat etmesi gereken çok önemli bir konu vardır…
 

Nikola Tesla ile Macera Peşinde / Mucitlerle Kitabın İçinde Serisi isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; Özlem Aytek tarafından yazılmış ve MARTI ÇOCUK YAYINLARI yayınevinin 07.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Nikola Tesla ile Macera Peşinde / Mucitlerle Kitabın İçinde Serisi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.