Nikolas / Telmessos Bilicisi 3. Kitap pdf indir

Nikolas / Telmessos Bilicisi 3. Kitap pdf indir

Telmessos Bilicisi Dizisi, Anadolu’nun güneybatısında, Teke Yarımadası olarak bilinen bölgede, günümüzden binlerce yıl önce yaşanan Likya Uygarlığını, bir roman anlayışı içinde anlatmayı hedefliyor.
 
Syessa Ana, bu dizinin ilk kitabı ve MÖ kırklı yıllarda başlıyor. Bir ana tanrıça rahibesinin yaşamı konu edilirken Likya Uygarlığının nitelikleri ve diğer uygarlıklardan farklı yanları anlatılıyor.
 
Apollonides, dizinin ikinci kitabı ve MÖ yirmili yıllarda başlıyor. Bir Apollon rahibinin yaşamı konu edilirken, Likya Uygarlığının tamamlayıcı bilgileri ile Likya’nın komşuları ile ilişkileri anlatılıyor.
 
Nikolas, bu dizinin son kitabı ve MS üçüncü yüzyıl sonunda başlıyor. Günümüzde farklılaştırılarak Noel Baba olarak bilinen ancak gerçek bir tarihsel şahsiyet olan Aziz Nikolas’ın yaşamındaki bilinenlerden yola çıkılarak, erken Hristiyanlık, o dönemlerdeki dinsel inançlar, antik dönem felsefesi anlatılıyor.
 

Nikolas / Telmessos Bilicisi 3. Kitap isimli 346 sayfadan oluşan kitap ; Birol Ganioğlu tarafından yazılmış ve LOTUS YAYINEVİ yayınevinin 01.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kumru İle Kumru pdf indir başlıklı makalemizde Kumru İle Kumru indir, Kumru İle Kumru oku ve Kumru İle Kumru pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Nikolas / Telmessos Bilicisi 3. Kitap pdf indir - indir