Nutuklar Ve Konferanslar pdf indir

tarafından
5
Nutuklar Ve Konferanslar pdf indir

Bilim, haklı tecessüslerimizin sorduğu bütün suallere katî bir cevap veremiyor. Fakat ne yapalım? İnsanın çok şey bildiğini sanıp da hayali şeylerle avunmasındansa, az şeyi gerçekten bilmesi daha iyidir.
III. Cumhuriyet dönemi Fransa’sının en önemli düşünürü Ernest Renan’ın en meşhur iki makalesi “Millet Nedir?” ve “İslâmlık ve Bilim”in yanısıra çeşitli vesilelerle verdiği bilim ve din eksenli konuşmalarını birarada sunuyoruz. Bu yazılarda Osmanlı-Türkiye hattında değişmez bir referans noktası olmuş düşünürün meydan okumalarıyla birlikte Kemalist laikliğin din-ilerleme-bilim etrafındaki açmazlarının temellendiği felsefi altyapıyı bulacaksınız. Türk modernleşmesinin anlaşılması yolunda bir temel taşı teşkil eden bu metinleri günümüz Fransız entelektüel sahnesinin en önemli isimlerinden Pierre Rosanvallon’un sunuşuyla zenginleştirdik.
 

Nutuklar Ve Konferanslar isimli 172 sayfadan oluşan kitap ; Ernest Renan tarafından yazılmış ve DERGAH YAYINLARI yayınevinin 22.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Zhuangzı Metinleri (Karton Kapak) pdf indir başlıklı makalemizde Zhuangzı Metinleri (Karton Kapak) indir, Zhuangzı Metinleri (Karton Kapak) oku ve Zhuangzı Metinleri (Karton Kapak) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Nutuklar Ve Konferanslar pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.