Obalar Müfrezesi Komutanı Şeyh Cemil Nardalı (1875-1955) pdf indir

tarafından
9
Obalar Müfrezesi Komutanı  Şeyh Cemil Nardalı (1875-1955) pdf indir

Adana’nın kurtuluşunda kendisine bağlı Obalar Müfrezesi’yle  birlikte önemli görevler almış ve hepsini de canı pahasıyla yerine getirmiştir .
Özellikler ‘’Kaç Kaç’’ zamanı Fransız ve Ermeni lejyonları tarafından işkenceye maruz bırakılan, savunmasız Müslüman Türklerin Adana’dan ayrılıp Toroslara sığınması sırasında havadan uçaklarla üzerlerine çivi ve kurşun yağdırılırken  onlara evinin kapısını açmıştır.
Çeteleriye birlikte Müslüman Türklere bir güvenlik koridoru oluşturmuş,  aç ve perişan halde olan halkın karnını doyurmuş, yaralarını sarmış, konaklamalarına transferlerine yardımcı olmuştur.
 

Obalar Müfrezesi Komutanı Şeyh Cemil Nardalı (1875-1955) isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Şahap Nardalı tarafından yazılmış ve KARAHAN KİTABEVİ yayınevinin 05.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Cami‘ü’t-Tevarih’te Harezm Sultanları pdf indir başlıklı makalemizde Cami‘ü’t-Tevarih’te Harezm Sultanları indir, Cami‘ü’t-Tevarih’te Harezm Sultanları oku ve Cami‘ü’t-Tevarih’te Harezm Sultanları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Obalar Müfrezesi Komutanı Şeyh Cemil Nardalı (1875-1955) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.