Öğretmen Olarak Hz. Peygamber’in Öğretim Metotları pdf indir

tarafından
6
Öğretmen Olarak Hz. Peygamber’in Öğretim Metotları pdf indir

İlahi Eğitim Sistemi daha önce tasarlanan düşünceyle ortaya çıkan bir fikir değildi. Öğretmen olarak görev yaparken yaşadığımız sıkıntılara şifa olan Rabbimizin kitabında eğitimle ilgili derman bulmak kitabın konusunu oluşturdu. Hayat kitabı Kur’an-ı Kerim; genelde herkesin özelde de kişilerin yaptığı işle ilgili yöntem ve tarzını öğrenmesi için yapılan çalışmaların ürünüdür.
Bu konuyu araştırırken, öğrenirken farklı kaynaklardan yararlandığımı söyleyemem bu kitabın oluşturulmasındaki eksikliklerden biri fakat diğer kaynakları da taklit etmekten uzak özgün halini oluşturmaktadır. Ama konularla ilgili kaynaklar anketler incelenerek İslami eğitim ayetleriyle harmanlanarak konular derlenmiştir. Aynı zamanda kaynak taramasında Peygamberimizin davet metoduyla ilgili eseler incelendiğinde ilahi eğitim sisteminden uzak ve hurafelerle dolu olduğuna şahit oldum. Allah’ın sistemini O’nun kitabından okumanın önemini bir kez daha anladım. Bununla ilgili yazılmış ilk eserlerden biri olma özelliğini taşıyor.
 

Öğretmen Olarak Hz. Peygamber’in Öğretim Metotları isimli 104 sayfadan oluşan kitap ; Hıfzullah Kocaman tarafından yazılmış ve SEN YAYINLARI yayınevinin 04.05.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Öğretmen Olarak Hz. Peygamber’in Öğretim Metotları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.