Olaylarla Türkiye Ekonomisi: Yirminci Yüzyıl Türkiye Ekonomi Tarihi pdf indir

tarafından
8
Olaylarla Türkiye Ekonomisi: Yirminci Yüzyıl Türkiye Ekonomi Tarihi pdf indir

Ekonomiyi kavramanın, ekonomiye ilişkin öngörülerde bulunmanın ve ekonomik yatırımlarda bulunmanın en temel noktalarından birisi geçmişteki ekonomik gelişmelerden haberdar olmaktır. Zira her bilim gibi, ekonomi de geçmişiyle dolaysız bir bağlantı içerisindedir ve geçmişine uygun bir şekilde işlemektedir.
Bu kitap, Türkiye’nin yirminci yüzyıl boyunca yaşadığı ekonomik gelişmelerin önemli başlıkları farklı maddeler halinde ele alınarak ve özellikle ekonomist olmayan okuyucular gözetilerek yazıldı.
Kitapta, yirminci yüzyıl Türkiye’sinin 56 önemli ekonomik gelişmesi maddeler halinde ele alındı. Her bir madde kendi dinamikleri ve döneminin gelişmeleri çerçevesinde açıklanıp bugün ile geleceğe ışık tutacak şekilde betimlendi. Tarihsel gelişimin önemi dolayısıyla, her biri yaklaşık on yıllık süreleri kapsayan sekiz farklı başlık şeklinde tasarlanan kitapta, her bir başlık, döneminin en önemli ekonomik eğilimi ya da gelişmesiyle isimlendirildi.
Böylece okuyucu, Türkiye ekonomisinin Cumhuriyet’in kuruluşundan, yirminci yüzyılın sonuna değin geçtiği evreler hakkında tarihsel bir sırayla ve keyifli bir okumayla bilgi edinebilecek. 
 

Olaylarla Türkiye Ekonomisi: Yirminci Yüzyıl Türkiye Ekonomi Tarihi isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; Yalın Alpay tarafından yazılmış ve HÜMANİST KİTAP YAYINCILIK yayınevinin 28.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dijital Varlık Ekonomisi Atıl Kaynakların Blokzincir ile Finansal Varlığa Dönüşümü pdf indir başlıklı makalemizde Dijital Varlık Ekonomisi Atıl Kaynakların Blokzincir ile Finansal Varlığa Dönüşümü indir, Dijital Varlık Ekonomisi Atıl Kaynakların Blokzincir ile Finansal Varlığa Dönüşümü oku ve Dijital Varlık Ekonomisi Atıl Kaynakların Blokzincir ile Finansal Varlığa Dönüşümü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Olaylarla Türkiye Ekonomisi: Yirminci Yüzyıl Türkiye Ekonomi Tarihi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.