On Mükemmel İnanç pdf indir

tarafından
11
On Mükemmel İnanç pdf indir

James Freeman Clarke’ın İlk olarak Atlantic Monthly isimli bir dergide 1868’de yayınlanmaya başladığı bir dizi makaleyi kitap olarak toparlama kararıyla başladığı uzun bir çalışmanın meyvesi olan bu kitap, yayınlandığı ilk zamanlarda yazarın umduğu kadar ilgi gördü ve “karşılaştırmalı dinler tarihi” başlığına kıymetli bir temel oluşturdu.
Okuyucunun dünyanın belli başlı dinlerinin öğretilerini ve geleneklerini sayısız cilde başvurmadan tanımasını sağlamayı amaçlayan yazar çalışmasının zamanla ne geniş bir coğrafyaya yayılacağını tahmin edemediği için olsa gerek kitap daha çok Hristiyanlık dışındaki on büyük dini Hristiyanlara anlatma gayesi ile yazılmış.
Yaklaşık 25 yıllık hararetli bir çalışma ile yazılmış bu kitap, kesin ve güvenilir herhangi bir gerçeğe ulaşıldığı sürece, yazıldığı dönem yapılmış araştırmaların en son sonuçlarını aktarmaktadır. Ancak yazar, bu kadar bitmez tükenmez bir çalışma ve bu kadar çok ayrıntı içeren bir görevde her zaman doğru olmanın zorluğunun çok iyi farkındadır.
Bu zor işin üzerinden hakkıyla gelen J. F. Clarke’ın günümüzde hala geçerliliğini koruyan ve okuma zevki yüksek bu kitabını, ilk defa Türkçe olarak siz değerli okuyucularımıza sunuyoruz…
 

On Mükemmel İnanç isimli 408 sayfadan oluşan kitap ; James Freeman Clarke tarafından yazılmış ve KUMRAN YAYINLARI yayınevinin 27.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Devin pdf indir başlıklı makalemizde Devin indir, Devin oku ve Devin pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

On Mükemmel İnanç pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.