Önemsiz Bir Adamın Günlüğü pdf indir

tarafından
5
Önemsiz Bir Adamın Günlüğü pdf indir

Neden günlüğümü yayımlamayacakmışım ki? Her tür yayın organında daha evvel adlarını dahi duymadığım insanların hatıralarının basıldığını gördüm; sırf “önemli bir adam” olmadığım için benim günlüğüm neden ilginç olmayacakmış…
 
Grossmith kardeşler, Evelyn Waugh’un okuduğu en komik kitap olduğunu söylediği Önemsiz Bir Adamın Günlüğü’nde tipik İngiliz burjuvasının alaycı bir profilini çizer.
 
Charles Pooter, Londra banliyösünde ailesiyle sıkıcı denebilecek kadar sıradan bir yaşam sürmektedir; The Daily Telegraph dışında bir şey okumaz, basmakalıp düşüncelerini değiştirecek cesaret ve açık fikirlilikten yoksundur. Benzer toplumsal eleştirilerde bulunan eserlerden farklı olarak, Grossmith kardeşler eleştirdikleri bu karakteri okura sevdirirler. Bahçe bakımı, ev işleri, çalıştığı şirkette olan bitenler gibi gayet gündelik olayların her biri, Pooter’ın küçük dünyasında önemli meselelerdir.
 
#dünyaklasikleri #ingilizklasikleri #burjuvadeğerleri #gündelikhayat #sıradaninsan #günlük
 

Önemsiz Bir Adamın Günlüğü isimli 192 sayfadan oluşan kitap ; George Grossmith tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 14.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Önemsiz Bir Adamın Günlüğü pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.