Onu Beklerken (Cep Boy) pdf indir

tarafından
6
Onu Beklerken (Cep Boy) pdf indir

Halid Ziya’nın Onu Beklerken adlı hikâye kitabı 1935 yılında yayımlanmıştır. Kitapta on altı hikâye bulunmaktadır. Halid Ziya, bu hikâyelerin bir kısmını Tanin gazetesinde, bir kısmını Yedigün’de, bir kısmını da Cumhuriyet gazetesinde yayımlamıştır. Onu Beklerken’de; gazete ve dergilerde yayımlanmamış ve ilk defa bu kitapla okuyucuyla buluşan hikâyeler de vardır.
Halid Ziya’nın hikâyelerini okurken, bunların birer hikâye değil, kısaltılmış birer roman, bir romandan bir parça ya da büyük bir roman için hazırlanmış bir giriş olduğu duygusu hâkimdir. Onu Beklerken’deki hikâyeler, basit bir iskelete dolanan hayat ve sanat sırlarının ve bir buhurdan gibi tüten ruhun, altmış senelik sürekli bir inceliş ve yükselişin sonucunda kazandığı tahlil kudretinden doğmaktadır.
Halid Ziya’nın bütün rikkatini, bütün şuhluğunu, bütün vakar ve şahsiyetini ancak küçük hikâyelerinde görmek mümkündür.
– Mehmet Rauf
Kendinden öncekilerin vücuda getirmeye çalıştıkları hikâye dili Halid Ziya ile esaslı şeklini bulmuştur. Dil ile beraber hikâyeyi masaldan ayıran vasıflar da gene onun eserleriyle ilkin edebiyatımızda etraflı bir surette görülmüştür.
– Mustafa Nihat Özön
 
 

Onu Beklerken (Cep Boy) isimli 143 sayfadan oluşan kitap ; Halid Ziya Uşaklıgil tarafından yazılmış ve KARBON KİTAPLAR yayınevinin 19.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Orta Oyunu Sanatı ve Sanatçıları pdf indir başlıklı makalemizde Orta Oyunu Sanatı ve Sanatçıları indir, Orta Oyunu Sanatı ve Sanatçıları oku ve Orta Oyunu Sanatı ve Sanatçıları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Onu Beklerken (Cep Boy) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.