Örgütsel Ses Çıkarma Davranışı ve Öncülleri pdf indir

tarafından
2
Örgütsel Ses Çıkarma Davranışı ve Öncülleri pdf indir

Değişimin gerçekleştiği çevresel etmenlerin yanı sıra değişimin hızına da ayak uydurmak zorunda bırakılan örgütlerin bu süreçte sahip olduğu en önemli kaynak insandır. Entelektüel bir sermaye olarak görülen çalışanların, bir örgüte sunacağı katkı sadece kas gücünden ibaret değildir. Onların örgüt içerisindeki hataları ve eksiklikleri, çözüm önerileriyle birlikte açıklamalarına olanak verilen yapılarda hem bireysel hem de örgütsel performans artmaktadır. Bu bağlamda örgüt yönetimleri tarafından ses çıkarma davranışlarının yaygınlaşacağı bir ortam oluşturulması gerekmektedir.
Ses çıkarma davranışının örgütsel yapılara yerleşmesini sağlamak zaman isteyen bir süreçtir. Bu süreç içerisinde çalışanların cesaretlendirilmesi amacıyla bazı öncü yaklaşımlara da ihtiyaç duyulmaktadır.
Bu kitap, ses çıkarma davranışının ve bu davranışın, örgütsel yapılarda yaygınlaştırılmasına öncülük etme gücü taşıyan örgütsel bağlılık ve işle bütünleşme durumlarının anlaşılmasını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.
 

Örgütsel Ses Çıkarma Davranışı ve Öncülleri isimli 142 sayfadan oluşan kitap ; Nida Palabıyık tarafından yazılmış ve KRİTER BASIM YAYIN DAĞITIM yayınevinin 10.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Örgütsel Ses Çıkarma Davranışı ve Öncülleri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.