Orta Oyunu Sanatı ve Sanatçıları pdf indir

tarafından
7
Orta Oyunu Sanatı ve Sanatçıları pdf indir

1942 Ankara doğumlu sanatçı, Ankara, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu olup, önce Kültür Bakanlığı Milli Folklor Araştırma Dairesinde araştırmacı olarak çalıştı.
1978 yılından itibaren Devlet Tiyatrosuna sanatçı olarak atandı. Birçok şenlik ve festivallere katıldı. Yurtiçi TV ve radyo programları yaptı. Karagöz konusunda seminer ve kongrelerde Karagöz’le ilgili yazıları yayınlandı. Japon, Lüksemburg, Fransız, Amerika TV’si için programlar yaptı. Türkiye’yi tanıtıcı “Muhteşem Süleyman Filmi” için 10 dakikalık Karagöz programı yaptı. Türkiye’yi adım adım dolaştı.
İspanya, Finlandiya, Almanya, Suriye, İngiltere, Avusturya, Tunus, Kanada, Polonya, İsveç, Fransa, Amerika Birleşik Devletleri, Moldova gibi ülkelerde Karagöz sanatını icra etti. 1995 yılında Türk Folklor Araştırmaları Kurumu Ödülünü, 1997 yılında Unima Kukla Gölge oyunları Türkiye Milli Merkezi Ödülünü aldı.
Bursa’da yapılan ilkokul öğrencilerini sanata teşvik ödülünü 2009 yılında, Devlet Tiyatroları Sanatçıları Derneği ödülünü 22.03.2010 yılında Ankara’da aldı.
AJİTEJ- Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği Juri Özel Ödülünü 10 Aralık 2012 yılında aldı.
 

Orta Oyunu Sanatı ve Sanatçıları isimli 92 sayfadan oluşan kitap ; Mustafa Mutlu tarafından yazılmış ve LİMAN YAYINLARI yayınevinin 20.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Mülksüz ve Çıplak pdf indir başlıklı makalemizde Mülksüz ve Çıplak indir, Mülksüz ve Çıplak oku ve Mülksüz ve Çıplak pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Orta Oyunu Sanatı ve Sanatçıları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.