Osmanlı’dan Bugüne Neyi Kaybettik? pdf indir

Osmanlı’dan Bugüne Neyi Kaybettik? pdf indir

‘’Hiç’’ Olmayı Kaybettik!
Farkında bile olmadan üstelik…
Neyi ne kadar kaybettiğimizi ve nasıl kazanacağımızı anlamak için durup bir düşünmemiz gerek.
Akıl ve kalp, ilim ve fen, geçmiş ve bugün arasındaki bağlar koptu; mesafeler açıldı. Başkalarının yüzüne bakmaktan kendi yüzümüzün neye benzediğini unuttuk.
Bu küçük hacimli ve seri olarak devam edecek olan kitapta Nilhan Osmanoğlu; eğitimden adalete, görgü ve ahlak kaidelerinden edebe birçok konuya dikkat çekerek bir bilinç ve farkındalık uyandırıyor okuyucusunda. Günümüz insanı için bir hatırlatıcı oluyor âdeta. Aile bağları üzerinden uzandığı geçmişi, anıları ve kişisel görüşleriyle canlandırarak soğuk bir tarih anlatımından ziyade samimi hesaplaşmaların yer aldığı ve dünün mührünü bugüne taşıdığı bir serinin başlangıcını sunuyor bizlere…
 

Osmanlı’dan Bugüne Neyi Kaybettik? isimli 140 sayfadan oluşan kitap ; Nilhan Osmanoğlu tarafından yazılmış ve MOTTO yayınevinin 11.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Şark Fatihi Kazım Karabekir pdf indir başlıklı makalemizde Şark Fatihi Kazım Karabekir indir, Şark Fatihi Kazım Karabekir oku ve Şark Fatihi Kazım Karabekir pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Osmanlı’dan Bugüne Neyi Kaybettik? pdf indir - indir