Osmanlı Kadınlarının Mahrem Dünyası pdf indir

tarafından
7
Osmanlı Kadınlarının Mahrem Dünyası pdf indir

İslam sanatı ve Osmanlı tarihçisi Godfrey Goodwin, Osmanlı Kadınlarının Mahrem Dünyası’nda erkek egemen Osmanlı toplumunda kadınların rolüne ve yarattıkları yaşam alanlarına ışık tutuyor. Saray kadınlarının ışıltılı dünyasıyla yetinmeyen eser, yazılı kayıtlarda pek de yer bulamamış sıradan insanların yaşam mücadelesine, kadınların ev içi emeğine geniş bir yer veriyor. Kimi köle sahibi kimi köle, kimi zevk için seyahat ederken kimi mecburiyetten yollara düşmüş her sınıftan kadının yaşamına dair kesitler sunuyor. Haremden tutun en ücra mıntıkalara dek kadınların hayatını tanzim eden yasaları inceliyor. Osmanlı kadınına dair klasik bakışın ötesinde yeni bir perspektif sunan Osmanlı Kadınlarının Mahrem Dünyası, özellikle 19. yüzyılın netameli iklimine odaklanıyor ve imparatorluğun çöküş çağında modernitenin kadınları nasıl etkilediğini net bir şekilde tasvir ediyor.
 

Osmanlı Kadınlarının Mahrem Dünyası isimli 322 sayfadan oluşan kitap ; Godfrey Goodwin tarafından yazılmış ve BABİL KİTAP yayınevinin 09.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Türk Kızı pdf indir başlıklı makalemizde Türk Kızı indir, Türk Kızı oku ve Türk Kızı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Osmanlı Kadınlarının Mahrem Dünyası pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.