Osmanlı Mezar Taşlarının Sırları pdf indir

tarafından
10
Osmanlı Mezar Taşlarının Sırları pdf indir

Osmanlı Devleti’nde dinin ve kültürel unsurların etkisiyle çeşitli sosyal yaşayış tarzları vardı. Bunlar; kadın-erkek giyim çeşitliliği, erkeklerin sosyal, siyasi ve mesleki statü farklılığı, dinin getirisi olarak tarikatların çokluğu ve bu tarikata bağlı kişilerin dinî hayatlarını yaşayıştaki farklılıklar… Bu unsurlar halkın hayatında önemli yer tutardı. İnsanlar bulunduğu konuma göre giyinir, bağlı olduğu tarikatın sembollerini kullanır, sahip olduğu mesleğin aletlerini taşırdı. Elinizdeki kitap Osmanlı Devleti’ndeki bu sosyal hayatın çeşitliliğinin mezar taşlarına nasıl yansıdığını, mezar taşlarındaki bu ince düşüncelerin nasıl sanatkârane bir üslupla ortaya çıktığını göstermeyi amaçlamıştır.

Bu kitabın en önemli özelliği mezar taşları fotoğraflarının minyatürlerle karşılaştırmalı olarak ortaya konulmasıdır. Bu minyatürlü karşılaştırma konunun daha iyi pekişmesini sağlamakta, ayrıca şimdiye kadar yapılan çalışmalardan farkını ortaya koymaktadır.
 

Osmanlı Mezar Taşlarının Sırları isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Fatih Çavuş tarafından yazılmış ve BİLGE KÜLTÜR SANAT yayınevinin 19.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Türk Dünyası (5 Cilt) pdf indir başlıklı makalemizde Türk Dünyası (5 Cilt) indir, Türk Dünyası (5 Cilt) oku ve Türk Dünyası (5 Cilt) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Osmanlı Mezar Taşlarının Sırları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.