Osmanlı Yargı Sistemi ve Kazaskerlik pdf indir

Osmanlı Yargı Sistemi ve Kazaskerlik  pdf indir

Osmanlı sistemi herşeyden önce bir hukuk düzenidir ve bu bir bütün olarak Osmanlı sistemini doğru çözümleyebilmek, tarihi süreç içerisinde Osmanlı adalet mekanizmasının işleyiş biçimini doğru tahlil edebilmeye bağlıdır. Osmanlı sistemini anlamanın yolu adalet sisteminin anlaşılmasından geçer. Osmanlı yönetim biçimini klasik imparatorluklardan ayırın en önemli unsur, adalet mekanizmasının merkezi konumudur. Bu nedenle Osmanlı İmparatorluğu içerisinde hukuki otorite, mutlak güce sahip olduğu düşünülen padişahların gücünü sınırlayan bir özerklik göstermektedir. Osmanlı hukuk sistemi içerisinde çok merkezi bir konuma sahip olan kazaskerlik kurumunun birinci el kaynaklardan hareketle inceleyen eser, Osmanlı İmparatorluk Sistemi içerisindeki adalet fikri hakkında muhattabını aydınlatmakla kalmamakla, aynı zamanda Osmanlı İmparatorluk Sisteminin doğası hakkında da son derece berrak bir bakış açısı sunmaktadır.
 

Osmanlı Yargı Sistemi ve Kazaskerlik isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; Mustafa Şentop tarafından yazılmış ve KADİM YAYINLARI yayınevinin 28.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gençler İçin Abdülhamid’in Kurtlarla Dansı pdf indir başlıklı makalemizde Gençler İçin Abdülhamid’in Kurtlarla Dansı indir, Gençler İçin Abdülhamid’in Kurtlarla Dansı oku ve Gençler İçin Abdülhamid’in Kurtlarla Dansı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Osmanlı Yargı Sistemi ve Kazaskerlik pdf indir - indir