Öyle Bir Gelecek ki ve Kıyametin Ayak Sesleri pdf indir

tarafından
14
Öyle Bir Gelecek ki ve Kıyametin Ayak Sesleri pdf indir

BEŞ GÜNAHA BEŞ BÜYÜK CEZA
Sahabeden Abdullah b. Ömer (R.A.) anlatıyor: Bir gün Resûlullah (S.A.V.) Efendimiz bize yöneldi, akabinde şöyle buyurdular:
“Ey Muhâcirler cemâati! Beş şey vardır ki, onlarla mübtelâ olduğunuzda, ben sizin o şeylere erişmenizden Allah’a sığınırım. Onlar şunlardır:
1. ZİNA VE FUHUŞ: Bir milletin içinde zina, fuhuş ortaya çıkıp nihayet o millet bu suçu alenî olarak işlediğinde, mutlaka içlerinde vebâ hastalığı ve onlardan önce yaşamış milletlerde görülmemiş başka hastalıklar yayılır.
2. ÖLÇÜ VE TARTIDA HİLE: “Ölçü ve tartıyı eksik yapan her millet, mutlaka kıtlık, geçim sıkıntısı ve başlarındaki yöneticilerin zulmü ile cezalandırılır.
3. ZEKATI VERMEMEK: Mallarının zekâtını vermekten kaçınan her millet mutlaka yağmurdan mahrum bırakılır (kuraklıkla cezalandırılır) ve hayvanlar da olmasa onlara tek damla yağmur yağdırılmaz.
4. AHDİ BOZMAK: Allah’ın ahdini (emirlerini) ve Rasûlü’nün ahdini (yaptığı anlaşmaları ve Sünnet’ini) terk eden her milletin başına, Allah mutlaka kendilerinden olmayan bir düşmanı musallat eder ve düşman o milletin elindekilerin bir kısmını alır.
5. ALLAH’IN HÜKMÜYLE HÜKMETMEYİ TERKETMEK: İdârecileri Allah’ın Kitâbı ile amel etmeyip, indirdiği hükümlerden işlerine geleni seçtikçe Allah onların hesabını kendi aralarında görür (fitne, fesat ve anarşi belâsına mâruz kalırlar).”
Ne acı bir gerçektir ki, bugün, Allah Rasulü’nün on beş asır önce haber vermiş olduğu mucizevi olayları yaşıyoruz.
Bu günahları hangi millet işlerse işlesin, aynı ceza ve azaplar mutlaka onların da başlarına gelir. Çünkü Kur’an’ı Kerim’de “Öteden beri uygulanan Allah’ın en temel kanundur bu. Dün böyleydi, bugün de böyledir, yarın da böyle olacaktır. Çünkü Allah’ın kanunlarında, kıyâmete kadar bir değişiklik göremezsin.”
 

Öyle Bir Gelecek ki ve Kıyametin Ayak Sesleri isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; İlyas Özbay tarafından yazılmış ve ÇIRA YAYINLARI yayınevinin 16.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Öyle Bir Gelecek ki ve Kıyametin Ayak Sesleri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.