Özel Yetenekli Çocukların Psikolojisi Teoriden Uygulamaya pdf indir

tarafından
7
Özel Yetenekli Çocukların Psikolojisi Teoriden Uygulamaya pdf indir

Özel yetenekli ya da bugüne kadar kullanılan ismiyle üstün zekalı ve yetenekli öğrencilerin eğitimi, uzun zamandır farkında olunan ve geliştirilmeye çalışılan bir alandır. Bununla birlikte ülkemizde yürütülen çalışmaların pek çoğu özel yetenekli çocukların ağırlıklı olarak eğitimsel ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanmaktadır. Özel yetenekli çocukların yaşadığı motivasyon, mükemmeliyetçilik, matematik kaygısı gibi sorunlar, bunların eğitim süreçlerine yansımaları ve bu sorunlarla ilgili destek eğitim odalarında kullanılabilecek bibliyoterapi gibi çözüm önerilerinin sunulması çok üzerinde durulmayan konulardır. Bu nedenle bu kitap öğretmen adaylarının, bu alanda çalışan öğretmenlerin, psikolojik danışmanların, psikologların ve özel yetenekli çocukların anne-babalarının bu konularda farkındalık kazanmalarını hedeflemektedir. Bu amaç doğrultusunda özel yetenekli çocukların duygusal sorunlarıyla ilgili yürütülen akademik tezlerin ve çalışmaların daha yalın bir dille sizlere ulaşması sağlanmıştır. 

Tüm yazarların ortak dileği, özel yetenekli/üstün zekalı çocuklarımızın duygusal olarak zorlandıkları konularda farkındalığı yüksek destekçiler olabilmenize katkıda bulunmaktadır. Özel yetenekli çocukların iç dünyalarını keşfetmeye çağırıyoruz sizi, keyifli okumalar….
 

Özel Yetenekli Çocukların Psikolojisi Teoriden Uygulamaya isimli 408 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 18.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Zaman Yaratmak pdf indir başlıklı makalemizde Zaman Yaratmak indir, Zaman Yaratmak oku ve Zaman Yaratmak pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Özel Yetenekli Çocukların Psikolojisi Teoriden Uygulamaya pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.