Paphlagon’dan Candar’a Kastamonu’nun Tarih Kitabı pdf indir

tarafından
7
Paphlagon’dan Candar’a  Kastamonu’nun Tarih Kitabı pdf indir

Kastamonu, bir şekilde herkesin dimağındaki bir imge olsa da haritadaki yeri nedense tam koordinatlarına yerleşmeyen bir coğrafyadır. Ya bozkırın kahverengi tonu, ya da tarihteki puslu bir havanın gri tabakası gibi algılanır.
 
Belleklerdeki yeri gibi Kastamonu tarihi de Pandora’nın Kutusu’ndan çıkmayı bekleyen bir gizler yumağıdır.
 
işte bu çalışma ilin yarattığı kültür tarihinin okunur kılınmasını amaçlamaktadır.
 
Bu amaç doğrultusunda insansız zamanlara kadar geri gidip ili şekillendiren coğrafyanın oluşumundan başlayarak, insanın ilk adımlarını takip edip ürettiği ilk taş aletin izini sürerek günümüze kadar gelen süreçte her bir çağın, kültürün adımlarını takip edip, bilimsel verilerin ışığında uzun ama bir solukta okunabilecek bir yolculuğa çıktık.
 
“Kastamonu Tarihi” üzerine bir çalışma yapmak çok kapsamlı bir süreci içermektedir. Dolayısıyla bu çalışma, Kastamonu’nun tarihine sadece bir giriş niteliği taşıdığından dolayı bir tarihçeden çok “tarih önsözü” olarak kabul edilmelidir.
 

Paphlagon’dan Candar’a
Kastamonu’nun Tarih Kitabı isimli 464 sayfadan oluşan kitap ; Murat Karasalihoğlu tarafından yazılmış ve CİNİUS YAYINLARI yayınevinin 10.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Eşyanın Resimli Tarihi pdf indir başlıklı makalemizde Eşyanın Resimli Tarihi indir, Eşyanın Resimli Tarihi oku ve Eşyanın Resimli Tarihi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Paphlagon’dan Candar’a Kastamonu’nun Tarih Kitabı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.