Paramediklerin Yasal Sorumlulukları pdf indir

tarafından
4
Paramediklerin Yasal Sorumlulukları pdf indir

Hastane öncesi ve acil servislerde görev alan, hızla hayat kurtarma konusunda eğitilmiş, kendilerini hayat kurtarmaya adayan paramedik meslek mensuplarınca uygulamadan tarafımıza yansıyan sorunlar/sorular neticesinde 2017 yılında “ATT ve Paramediklerin Yasal Sorumlulukları” isimli ilk kitabımızı yayınlamış idik. Gelinen süreçte mevzuat değişiklikleri, tarafımıza soruların yeni sorular ve dava örnekleri ile kitabın güncellenmesi gerekmiştir.

Kitabımız, güncel gelişmeler ışığında elden geçirilmiş, bu kitapta “paramedik” meslek unvanı alanındaki tüm meslek grubu için (paramedik, acil tıp teknikeri, ambulans ve acil bakım teknikerleri, acil tıp teknisyeni) ortak olarak kullanılmıştır. Yasal açıdan sorumluluklar ortak olduğu için ve “acil tıp teknisyeni eğitimi” artık verilmediğinden bu şekilde kullanım tercih edilmiştir.

Önceki baskıda olduğu gibi yine pratikte yer alan meslek mensupları için başucu kitabı ve öğrenciler için ders kitabı tadında hazırlanmıştır. Meslek mensuplarına ve bu alanda ilgilenen kişilere faydalı olması arzumuzu ve iki yıllık olan eğitimin en kısa sürede dört yıllık üniversite eğitimi düzeyine çekilmesi önerimizi yineleyerek kitabımız alana arz edilmiştir.

Av. Nesrin ÖZKAYA & Prm. Öğr. Gör. Temel Kılınçlı
 

Paramediklerin Yasal Sorumlulukları isimli 158 sayfadan oluşan kitap ; Temel Kılınçlı tarafından yazılmış ve KUTLU YAYINEVİ yayınevinin 26.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Paramediklerin Yasal Sorumlulukları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.