Parti İçi Demokrasi Üye, Delege ve Yönetici Görüşlerinin Sosyolojik Analizi pdf indir

tarafından
25
Parti İçi Demokrasi Üye, Delege ve Yönetici 	Görüşlerinin Sosyolojik Analizi pdf indir

Küresel düzeyde siyasal rejimlerin vazgeçilmez bir unsuru olarak konumlanan demokrasi, günümüzde temsili (dolaylı) kurumlar aracılığıyla işlemektedir. Demokrasinin işleyişinde temel teşkil eden temsili kurumlar ise siyasi partilerdir. Toplum düzeyinde siyasal katılmanın en üst düzeyde gerçekleşmesi için, siyasi partilerin iç işleyişinin demokratikliğini ifade eden parti içi demokrasinin uygulanması önem arz etmektedir. Parti içi demokrasinin işleyişi ya da aksaklığı hem siyasi partiler hem de siyasi parti mensubu bireylerin demokrasiye yaklaşımları ile yakından ilişkilidir. Siyasi partilerin sahip olduğu merkeziyetçi ya da adem-i merkeziyetçi anlayış parti içi demokrasinin işleyişini doğrudan etkilemektedir. Bununla birlikte üye, delege, parti yöneticisi vs. her bir parti mensubu bireyin sahip Y olduğu toplumsal özellikler ve bu özelliklerin sağladığı kazanımlar neticesinde oluşan demokrasi kültürü parti içi demokrasi sorunu ile yakından ilgilidir. Buradan yola çıkarak yayınladığımız eserde; siyasi parti üyesi, delege ve parti yöneticilerinin parti içi demokrasiye yönelik tutum ve yaklaşımları, sahip oldukları sosyolojik özellikler ve her bir siyasi partinin iç işleyişi üzerinden analiz edilmiştir.
 

Parti İçi Demokrasi Üye, Delege ve Yönetici Görüşlerinin Sosyolojik Analizi isimli 413 sayfadan oluşan kitap ; Amine Aydın tarafından yazılmış ve HİPER YAYIN yayınevinin 01.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Açık Mektuplar pdf indir başlıklı makalemizde Açık Mektuplar indir, Açık Mektuplar oku ve Açık Mektuplar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Parti İçi Demokrasi Üye, Delege ve Yönetici Görüşlerinin Sosyolojik Analizi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.