Pazarlama Bakışıyla Lojistik Hizmetlerde Yeni Uygulamalar pdf indir

Pazarlama Bakışıyla Lojistik Hizmetlerde Yeni Uygulamalar pdf indir

Üretim, ulaşım ve iletişim teknolojilerindeki gelişmeler ile birlikte iş yapış şekillerinin değişmesi, lojistik hizmetlerin de zaman içinde farklılaşmasını sağlamıştır. Kitapta, lojistik sektöründe hizmet pazarlamasında yenilikçi uygulamaların geçmişten geleceğe bir bütünlük içerisinde okuyuculara aktarılması hedeflenmiştir.

Nesnelerin interneti, yapay zekâ, blok zincir, bulut tabanlı çözümler, arttırılmış gerçeklik gibi teknolojilerin lojistik hizmetlerde uygulama alanları, lojistik hizmet kalitesinde elektronik lojistik hizmet kalitesi ve sürdürülebilir hizmet kalitesi ölçümü, kentsel lojistik uygulamalarına inovasyon, birlikte yaratım, paylaşım ekonomisi ve teknolojik yeniliklerin etkisi, örnek olaylar üzerinden e-ticaret uygulamalarının teslimat çözümleri dünyadan Amazon, Alibaba ve eBay, Türkiye’den Hepsiburada, Trendyol, Getir ve Yemek Sepeti’nin teslimat uygulamaları ve kullanılan teknolojiler, sürdürülebilirlik ve dijitalleşme konusu başlığı altında sürdürülebilirliğin çevre, sosyal ve ekonomik boyutu teknolojik uygulamalar kapsamı, birinci partiden onuncu partiye lojistik hizmet sağlayıcıları konularına yer verilmiştir.
Bu çalışmanın lojistik pazarlaması alanında çalışan akademisyenlerin ve bu alanda kendisini hazırlayan öğrencilerin yan sıra lojistik sektöründeki profesyonellere de yararlı olacağına inanıyorum.

Prof. Dr. Okan Tuna
Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi, Lojistik Yönetimi Bölümü, Bölüm Başkanı
 

Pazarlama Bakışıyla Lojistik Hizmetlerde Yeni Uygulamalar isimli 214 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 21.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Pazarlama Bakışıyla Lojistik Hizmetlerde Yeni Uygulamalar pdf indir - indir