Peygamber Kıssaları 2 pdf indir

tarafından
7
Peygamber Kıssaları 2 pdf indir
Vezir Vunka, Sultan Puzkar’ın odasına girdiğinde onu çalışma masasının üzerine serilmiş, Karpuz Ülkesi haritasını incelerken bulmuş. ‘’Saygıdeğer Sultanım, haritanın karşısına geçmiş böyle neler düşünmektesiniz?’’ diye sormuş. Sultan Puzkar, vezirine; Vunka bak Karpuz İmparatorluğu üç bölgeden oluşuyor.
Kıyıda sahil bölümü Maraz, iç kısımlarda çöl bölgesi Rasah ve bir de orman bölgesi Manor var. Biz sahil bölgesi ve çöl bölgesiyle devamlı irtibat halindeyiz. O bölgeler hakkında bilgi sahibiyiz. Ancak şu ormanlık bölgeyi tanımıyorum. Oraya daha önce hiç gitmedik. Ben oraya da gitmek, orada yaşayan halkımı da görüp ihtiyaçlarını gidermek isterim.
O yüzden yarından itibaren askerlere söyleyin hazırlık yapsınlar ormanlık bölgedeki halkımı ziyarete gideceğiz.’’ Bu sözler üzerine Vunka: ‘’Aman Sultanım yapmayın. Şimdiye kadar oraya hiçbir Karpuz Sultanı gitmemiştir.

 

Peygamber Kıssaları 2 isimli 84 sayfadan oluşan kitap ; Cuma Karakoç tarafından yazılmış ve AKSA ÇOCUK yayınevinin 29.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Peygamber Kıssaları 2 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.